Китайські дрони підвели українську армію? Що стоїть за масштабним збоєм у роботі DJI Aeroscope

Китайські дрони вийшли з ладу в Україні (Фото:conceptw/depositphotos)
Нещодавно в Україні стало відомо про раптовий збій роботи Aeroscope — технології, яка застосовується у дронах компанії DJI. Їх часто використовує українська армія.
Особливе занепокоєння викликав той факт. що з ладу вийшли майже всі системи, включаючи ті, якими оснащені АЕС.
DJI Aeroscope — це найбільша у світі компанія з виробництва дронів. Вона випускає обладнання, що дозволяє відслідковувати рух будь-якого дрону компанії в радіусі 10 км. А якщо використовувати додаткове обладнання, діапазон може бути збільшений до 50 км. Також технологія Aeroscope дозволяє побачити точне положення оператора дрону та його особисті дані, які він використав у момент реєстрації.
Це може бути використано проти українських військових, адже, маючи дані оператора, можна спрямувати на нього артилерійський вогонь.
Що робити?
Експерти, що помітили збій, негайно розробили механізм безпечної роботи з дроном. Для цього рекомендується:
1. Вимкнути GPS у мобільному пристрої, Wi-Fi та мобільному інтернеті (краще включити «Режим польоту»).
2. Запускати коптер на безпечній відстані від роботи (вмикати, злітати і повертатися туди!).
2.1. Включати коптер саме на місці зльоту, а не дорогою, оскільки він може оновити домашню точку та записати історію шляху в руках, що покаже напрямок до місця роботи. Крім того, коптер може визначитись навіть на землі без GPS. (з’являться нульові координати, але те, що коптер знаходиться в радіусі дії DJI Аeroscope буде відомо, просто без позиції точної, поки коптер не спіймає супутники і не оновить домашню точку).
2.2. Якщо прилетіти на місце роботи після завершення, то в історії польоту це буде видно і п. 1 не допоможе (оскільки пілот без GPS на мобільному пристрої покаже місце посадки).
2.3. Вимикати його також на місці зльоту, щоб в історії польоту співпадало місце зльоту та посадки.
3. За документацією спочатку вмикається пульт, потім коптер, а вимикається навпаки (коптер, потім пульт). За можливості це краще робити з помічником та враховувати різницю дистанції від точки зльоту та місця роботи до необхідного об'єкта.
Хто винен?
Деякі фахівці наполягають, що йдеться не про технічні накладки, а про організоване відключення України від Aeroscope. І в цьому випадку справа може бути у спробі виробника, який тісно співпрацює з китайським урядом, підтримати Росію.
Проте офіційний представник компанії DJI у США Адам Лісберг уже спростував подібні звинувачення та пояснив збій проблемами з живленням чи доступом до інтернету.
При цьому він не уточнив, чи ведуться якісь роботи щодо усунення причин збою.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.