Питання до неба. У Китаї дали назву своєї першої місії на Марс
Міжнародний конкурс з відбору назви для першої китайської дослідницької місії на Марс тривав більше трьох років, переможцем стала назва «Тяньвень-1».
Назва «Тяньвень» сходить до поеми Цюй Юаня, одного з поетів стародавнього Китаю. Воно означає «Питання до неба», відзначають китайські ЗМІ.
У поемі «Тяньвень» Цюй Юань підняв низку питань, що стосуються неба, зірок, природних явищ і світу. Всі місії Китаю з дослідження планет в майбутньому увійдуть в серію «Тяньвень», повідомили в управлінні космонавтики Китаю.
Організатори конкурсу в цілому отримали майже 36 тисяч заявок, а переможця оголосили 24 квітня.
Відомство також оприлюднило логотип місій країни з дослідження планет, поданий у формі літери «C», яка символізує Китай (China), міжнародне співробітництво (Cooperation) і можливості щодо виходу в космос (Сapacity of entering space).
Китай планує запустити зонд для дослідження Марса в 2020 році для виконання завдань з орбітального польоту, посадки на поверхню планети і пересування по ній відразу в рамках однієї місії.
Додамо, з 2016 року 24 квітня в Китаї відзначається День космонавтики, на честь того, що Китай успішно запустив свій перший штучний супутник Землі в космос 24 квітня 1970 року.
Раніше очікувалося, що Китай планує запустити свій перший зонд на Марс в липні або серпні 2020 року. Місію планується здійснити з космодрому «Веньчан» в провінції Хайнань за допомогою ракети-носія «Чанчжен-5», яка повинна безпосередньо вивести на перехідну орбіту Землі і Марса зонд для дослідження Марса. За попередніми розрахунками, зонду знадобиться сім місяців, щоб дістатися до поверхні планети.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.