Китайські вчені почали виробляти пластик з парникових газів

23 жовтня 2018, 11:59

У Китаї приступили до масового виробництва біорозкладного пластика, створеного на основі вуглекислого газу, тобто двоокису вуглецю.

Про це повідомили в Чанчуньському інституті прикладної хімії Академії наук Китаю, повідомляє агентство Сіньхуа.

Вуглекислий газ відноситься до парникових газів, але, разом з тим, до числа дешевих вуглецевих ресурсів. Пластик на основі діоксиду вуглецю, що озкладається бактеріями, відрізняється не тільки екологічною безпекою, але і економічністю.

Відео дня

Наукові співробітники інституту почали дослідження біологічних матеріалів на основі двоокису вуглецю в 1997 році. В даний час обсяг виробництва нового виду пластика становить 50 тисяч тонн на рік.

"Створити біорозкладні матеріали на основі двоокису вуглецю теоретично не складно, складність полягає в розробці високоактивного каталізатора синтезу високомолекулярних матеріалів і оптимізації їх якості за умови зниження собівартості", - розповів старший науковий співробітник інституту Ван Сяньхун.

Ван Сяньхун з колегами завершили технологічний процес створення нового матеріалу в 2014 році. В ході розробки фахівці отримали патенти як в Китаї, так і в Японії і США.

Новий полімер, як повідомляється, застосовується для виготовлення пакетів, пакувальних матеріалів і сільськогосподарської плівки. Зокрема в Китайській академії сільськогосподарських наук вже чотири роки поспіль тестують подібну плівку.

"Якщо обсяг виробництва нового виду пластику сягне 300 тисяч тонн в рік, то його собівартість надалі знизиться", - заявив Ван Сяньхун.

Показати ще новини
Радіо НВ
X