Китай вперше вивів супутник на зворотній бік Місяця

15 червня 2018, 09:51

Супутник Цюецяо, який був запущений 21 травня, вперше в історії вийшов на гало-орбіту навколо точки Лагранжа L2 системи Земля-Місяць приблизно в 65 тисяч км від Місяця.

Цей супутник буде виступати як ретранслятор зв'язку для китайського планетохода місії Чан'е-4, повідомляє агентство Сіньхуа.

Це перший в світі супутник зв'язку, який перебуває на цій орбіті і закладе фундамент для місії місячного зонда Чан'е-4, який імовірно зробить першу в історії людства м'яку посадку на зворотному боці Місяця, сказав президент Китайської академії космічних технологій Чжан Хунтао.

Відео дня

Оскільки прямий зв'язок зі зворотним боком Місяця неможливий, вирішити цю проблему допоможе супутник-ретранслятор, який буде відповідати за передачу сигналів між Чан'е-4 і наземною станцією.

На супутнику також є нідерландський низькочастотний експериментальний радіотелескоп NCLE. Разом з орбітальним модулем до Місяця були запущені два міні-супутника масою по 45 кг Лунцзян-1 і Лунцзян-2 (Longjiang), які розроблені Харбінським технологічним інститутом. Вони перебувають в тандемі на місячній орбіті.

Як повідомили в Державному управлінні оборонної науки, техніки і промисловості КНР і Державному космічному управлінні КНР, мікросупутник Лунцзян-2 зараз вийшов на навколомісячну орбіту.

Встановлений на супутнику оптичний відеозонд Саудівської Аравії почав роботу і зробив кілька чітких знімків місячної поверхні у видимому спектрі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X