Канадські вчені створили прилад, що наділяє об'єкти невидимістю

30 червня 2018, 19:58

У Канаді вчені з Національного науково-дослідного інституту створили прилад, який наділяє об'єкти широкосмуговою невидимістю. Про це повідомляє Naked science.

За словами вчених, цей прилад є першим кроком на шляху створення плаща-невидимки.

Новий винахід здійснює оборотний перерозподіл кольорів. Механізм дії дослідники пояснили на прикладі об'єкта, що пропускає зелене світло. За звичайних обставин детектор вловив би колір, але у випадку з новим приладом цього не відбувається.

Відео дня

Коли весь спектр світла потрапляє на пристрій, воно виділяє один колір, в цьому випадку зелений, і маскує його іншим, наприклад синім. Світло проходить крізь об'єкт, і тоді друга частина перетворює спектр в початковий, що і робить об'єкт невидимим.

"Ми зробили прорив в області маскування – зробили об'єкт повністю невидимим при реалістичному широкосмуговому освітленні. Світлова хвиля пройшла через об'єкт без будь-яких видимих ​​спотворень, так, ніби-то його й не було", – заявив один з дослідників Хосе Азана.

Зазначається, що під час проведення експерименту об'єкт освітлювали тільки з одного боку, однак теоретично ця технологія зможе приховати предмет і у разі численних джерел світла.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X