Скільки-скільки там мегапікселів? Нова технологія лінз подарує камерам смартфонів «нове життя»

8 лютого 2021, 17:36
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Зараз виробникам смартфонів вже важко здивувати потенційного покупця новою цифрою в графі «Мегапікселі», а відмінності камер між різними моделями хоч і присутні, але незначні. Але зараз, здається, настає період, коли камери телефонів зможуть зробити якісний ривок вперед.

Пам'ятаєте ті перші Сіменси, які знімали 13-секундні відео на 0.3 мегапіксельні камери? А яким проривом став перший iPhone, який, крім незвичайного для тих часів дизайну, мав ще й двомегапіксельну камеру?

Відео дня

Це зараз людей вже складно здивувати величезними цифрами біля напишу «камера» — ну 108 мегапікселів, значить 108, окей. Трохи більш підковані користувачі пояснюють, що якість зйомки залежить далеко не тільки від роздільної здатності.

Так, змінюються деякі технічні характеристики, виробники додають по кілька камер на один пристрій, крутять їх програмне забезпечення — але в цілому якість фотографій вже давно можна охарактеризувати як «достатньо хороше, щоб спокійно вести гарний Інстаграм».

Компанія Metalenz робить заявку на нову революцію в камерах смартфонів за допомогою системи плоских лінз, яка використовує технологію оптичних метаповерхонь. Камера, створена на основі цієї нової технології лінз, гарантує як мінімум таке ж — а то і кращу — якість фотографії, але при цьому вони будуть краще «збирати» світло, роблячи темні фотографії яскравими і «забезпечуючи нові форми сприйняття в телефонах, займаючи при цьому менше місця», пише Wired.

Нинішні камери (яких вже встановлюють по кілька штук) мають по кілька лінз, накладених одна на одну — наприклад, в основній камері iPhone Pro 12 їх сім. Чим більше лінз, тим чіткішим і різким виходить зображення. Але також це означає збільшення площі камери — вона займає все більше місця на самому телефоні, що не завжди зручно. Особливо враховуючи, що камера — це не тільки лінзи, але й інші складові.

«Оптика стала більш складною, ви можете розмістити більше лінз, ви створили міцні асферичні елементи, щоб домогтися необхідного зменшення простору, але за останні 10 років в цій області не було революції», — каже Олівер Шіндельбек, менеджер з інновацій виробника оптики Zeiss.

Metalenz якраз має всі шанси нею стати, оскільки це лише одна лінза, яка потенційно може замінити сім лінз Айфона без втрати якості. Крім того, творці заявляють, що камера Metalenz може доставляти більше світла на датчик зображення, що дозволяє отримувати більш яскраві і чіткі зображення, ніж результати роботи звичайних об'єктивів смартфонів.

Також нова камера буде істотно меншою і виробник смартфонів зможе використовувати "нове" місце на свій розсуд, наприклад, встановлюючи камеру під скло телефону.

Для роботи Face ID 3D-датчики активно світять лазерами, непомітними для людського погляду, але необхідні, щоб техніка могла побачити і розпізнати обличчя. Це більше розряджає акумулятор смартфона, але Metalenz також обіцяє виправити цю проблему, адже навіть їхня фронтальна камера зможе "витягати" набагато більше світла з оточення, ніж будь-яка сучасна.

Серійне виробництво Metalenz почнеться до кінця року. Його перше використання буде саме для розпізнавання обличчя — але поки невідомо, в яких саме смартфонах буде використовуватися нова технологія.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X