Європейці випробували супутникове управління дроном, що знімає обмеження на дальність польотів

26 травня 2018, 16:20

Італійська машинобудівна компанія Piaggio спільно з компанією з обслуговування космічного устаткування Telespazio провели успішні випробування системи управління безпілотними літальними апаратами по супутниковому зв'язку. Про це повідомляє Defense News.

Випробування проводилися на апараті Piaggio P.1HH. Він є першим середньовисотним безпілотником великої тривалості польоту, який був створений в Європі.

Частина сучасних БПЛА управляється по радіоканалу, максимальна дальність дії якого обмежується кількома сотнями кілометрів. Іноді такої дальності може бути недостатньо. Системи супутникового управління безпілотниками дозволяють зняти обмеження дальності дії апаратів, що накладається радіоканалом зв'язку.

Відео дня

"Наприклад, за допомогою безпілотників, керованих через супутниковий канал, оператори, які знаходяться в одній країні, можуть вести розвідку в іншій. Так, керуючи по супутнику безпілотниками MQ-1C Gray Eagle, американські оператори ВВС, що знаходяться в США, можуть вести розвідку і наносити удари по позиціях бойовиків на території Афганістану або Сирії", – йдеться в повідомленні.

Випробування європейської системи супутникового управління безпілотниками відбулися в Сицилії в аеропорту Трапані. Для відправки команд дрону P.1HH й отримання даних від апарату використовувався супутник Athena-Fidus, сконструйований і виведений на орбіту спільно з французькою компанією Thales в 2014 році.

У перспективі італійці планують зробити систему супутникового управління частиною перспективної загальноєвропейської диспетчерської системи для безпілотників. Вона дозволить апаратам безпечно виконувати польоти в єдиному повітряному просторі. Прогнозується, що до 2035 року в Європі будуть виконувати польоти близько 400 тисяч комерційних безпілотників.

США показали випробування перспективних "гремлінів" і систему їх вилову

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X