Який Спілберг? Штучний інтелект вперше виступив режисером фільму

15 червня 2018, 12:30

Нейромережа на ім`я Benjamin зрежисирувала за власним сценарієм короткометражку про таємничій вірус.

На створення короткометражки Zone Out штучному інтелекту знадобилося 48 годин, пише Wired.

Близько двох років тому режисер Оскар Шарп і розробник Росс Гудвін створили програму Benjamin, що працює на основі штучного інтелекту. Завданням нейромережі було написати сценарій для короткометражки. У новому фільмі роль Benjamin стала іншою: він виступив в якості режисера, сценариста і монтажера.

Відео дня

"Ми хотіли зробити багато з того, про що ми з Оскаром говорили з самого початку, ця технологія використовується як доповнення, а не заміна людей", - говорить Гудвін.

Використовуючи технології обміну голосом розробники не тільки доручили Benjamin написати сценарій, але і вибрати сцени, розмістити обличчя акторів на існуючих персонажах і багато іншого. У фільмі знялися актори Елізабет Грей, Томас Міддлдітч з серіалу "Кремнієва Долина" і комік Гемфрі Кер.

"Те, що я дійсно намагаюся зробити, - це спроба автоматизувати кожну частину людського творчого процесу, щоб дізнатися що-небудь про те, що насправді важливо в людині, яка створює фільми", - говорить Шарп.

Фільм Zone Out повинен був розповідати про те, як поширювався штучно створений вірус, який вражає тільки вагітних жінок. Кінцевий результат в основному безглуздий, проте персонажі фільму рухаються і інтонують досить природно. Стрічка Zone Out виявилася дуже схожа на старі чорно-білі короткометражки в жанрі науково-фантастичного безглуздого хоррора.

Нейронна мережа базується на Amazon Web Services. Для заміни осіб використовувалося 11 різних генеративних змагальних мереж (GAN). Вона заснована на відкритій бібліотеці машинного навчання від Google - TensorFlow. Автори проекту не встигли закінчити монтаж вчасно, тому деякі голоси залишилися роботизованими, на замінених обличчях помітні артефакти.

На думку журналістів Wired, Спілбергу і іншим режисерам все ще нема про що турбуватися. Бенджамін може бути вказаний автором в титрах, але тонкощі художнього процесу продовжують вислизати від нього. Принаймні, на даний момент.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X