Як живий. На телеканалі Росія 24 показали сюжет про фейкового робота

12 грудня 2018, 11:42

У програмі Вести-Ярославль показали сюжет про робота Бориса, який нібито знає математику, вміє ходити, говорити і танцювати. Виявилося, це була просто людина в костюмі.

Підставу помітив один з користувачів видання Tjournal.

"Заявляти, що Росія 24 не знала про підробку і була обманута організаторами форуму, не можна - на фото Вестей явно видно шию аніматора всередині костюма. Протягом усього сюжету журналісти не говорили, що робот несправжній. Зате відзначали його здібності до навчання", - пише читач Tjournal.

Відео дня

Підробку викрили через те, що у "робота" не було жодного датчика, а лише світлодіоди, та нікому раніше не було відомо про подібні розробки в Росії. Не кажучи вже про незграбні рухи машини, яка ідеально повторює форму тіла людини, і звуки, що були записані заздалегідь та лунали з колонок у залі.

Роботом Борисом виявився костюм для аніматорів від компанії Шоуроботи.рф, який називається Робот Альоша. На сайті Шоуроботи.рф зазначено, що "дизайн і технічне виконання цього костюма створюють майже повну ілюзію, що перед вами справжній робот, а анатомія цього костюма зроблена таким чином, що людина всередині нього довільно починає рухатися, як робот".

Костюм важить близько 10 кг, може мати висоту від 165 см до 185 см і в нього вмонтовані перетворювач голосу, динаміки, мікрофон, планшет з фронтальною камерою, а також вентиляція шолома і спини. Вартість такої розробки - 250 тис. рублів (трохи більше 100 тис. грн).

Повідомляється, що фейковий робот Борис танцював на форумі ПроеКТОриЯ під пісню гурту Little Big - Skibidi, а за кілька годин телеканал Росія 24 видалив сюжет про технічну новинку зі свого YouTube-каналу.

Нагадаємо, що пару місяців тому американська компанія Boston Dynamics показала робота-пса, який міг танцювати тверк і місячну ходу під пісню Uptown Funk Бруно Марса.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X