Наче птах. Стартап Volerian представив концепт літального апарату, який махає крилами

31 липня 2018, 10:06

Компанія Volerian показала на авіашоу Farnborough International 2018 концепцію літаючого автомобіля, який рухається завдяки помахам крил за аналогією з птахами і комахами.

Інженери стартапу запевняють, що нова силова установка може використовуватися в більшості ситуацій, де зазвичай використовується пропелер, пише Daily Mail.

У письмовій заяві представник компанії сказав: "Volerian створив рушійну систему, яка дешева для виробництва, і набагато тихіша і безпечніша, ніж будь-яка технологія гвинта або пропелера. В результаті цього ми тепер можемо створювати літаки, які можна використовувати в будь-якій ситуації, в якій можна використовувати автомобіль".

Відео дня

Основою рушійні системи Volerian є нестійке крило, встановлене в канал особливої ​​форми. Крило статора розташовано у напрямку потоку для збільшення продуктивності системи. Махові руху крил виробляють завихрення повітря, відомі як зворотна вихрова доріжка Кармана.

У природі ляскання крилами складається з власних фізичних зусиль гойдання, яке є механічно складними та додають значну вагу штучних апаратів. У новому концепті вдалося збільшити рівень тяги без необхідності у більшій амплітуді помахів. Поділ крил стінками каналів дозволяє змінювати частоту змахів, що має допомогти уникнути випадкових коливань тяги.

Літальний апарат розрахований на одного пасажира і буде побудовано з вуглецевого волокна. Проста двовимірна геометрія основних аеродинамічних форм дозволяє виготовляти їх в композитних матеріалах з використанням методів екструзійної витяжки. Це значно знизить вартість виготовлення літака. Геометрія була оптимізована з використанням комп'ютерних моделей.

"Робота над геометрією рухової системи та базової операцією в основному завершена, скоро почнеться розробка персонального літака з одним сидінням. Ми будемо використовувати батареї та станції для підзарядки", - підкреслили в Volerian.

Раніше НВ повідомляло, що Rolls-Royce представила концепт EVTOL (Electric Vertical Take Off and Landing), який може перевозити по повітрю від чотирьох до п'яти пасажирів. Прототип отримав шість електричних двигунів і може використовуватися в якості таксі або в сфері вантажоперевезень.

У концепту EVTOL є крила, які при зльоті та посадці повертаються на 90 градусів. Під час горизонтального польоту апарат приводиться в рух хвостовими гвинтами, енергію для яких виробляє генератор потужністю в 500 кВт. EVTOL оснащений газовим двигуном M250 і може перевозити пасажирів на відстань до 800 км. Максимальна швидкість літаючого таксі становить 400 км/год.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X