Не боягуз, але боюсь. Чому влада США застерігає інвесторів не зв'язуватися з криптовалютами

13 грудня 2017, 19:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американський регулятор розповів про те, як уникнути помилок при операціях з віртуальними валютами

Комісія з цінних паперів США (SEC) зробила важливу заяву з приводу криптовалют і залучення коштів у проекти, засновані на технології блокчейн (Initial Coin Offering, ICO).

Керівництво SEC відзначило, що жодне ICO не отримало схвалення Комісії. Однак регулятор визнав, що цей ринок вже існує. Тому SEC вважає себе зобов'язаною проінформувати інвесторів про поточну ситуацію і ризики, що існують на цьому ринку.

Відео дня

У своїй заяві Комісія з цінних паперів США попередила як роздрібних інвесторів, так і інституційних про ризики юридичного характеру. Основні параметри SEC окреслила таким чином:

Чи легальний продукт, під який структурується ICO? Чи підпадає він під регулювання, що захищає інвесторів?

Чи легальна сама процедура ICO?

Наскільки торгівля токенами справедлива? Чи є ліквідність на даному ринку?

Які існують побічні ризики, зокрема крадіжка токенів або злам продукту?

Привертає увагу те, наскільки уважно ставиться SEC до питання захисту інвестицій своїх громадян, підкреслив Сергій Калінін, керівний партнер LegalBlockBit.

За його словами, залучення інвестицій в проекти ICO в 2017 році показало вибухове зростання. Понад 600 проектів вийшли на ринок у пошуках капіталу для розвитку, але тільки деякі з них відповідають усім нормам законодавства, розповів Калінін.

У SEC є чітке розуміння, як класифікувати той чи інший актив, що докорінно відрізняє цю позицію від аналогічної в Україні, зазначив керівний партнер LegalBlockBit.

Вітчизняна Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку робить вигляд, що "не бачить впритул" такого інструменту, як криптоактиви, поскаржився Калінін. Швидше за все, там просто не мають своєї думки і не розуміють, що робити з цим явищем, яке поширюється світом як снігова куля.

"Ніщо не заважає чиновникам запросити фахівців з тих юрисдикцій, де вже розвинений цей ринок, або просто взяти за основу наявні світові напрацювання", – запропонував Калінін. В першу чергу, варто звернути увагу на досвід США, де фондовий ринок і торгівля деривативами мають багаторічну історію. Незважаючи на те, що ринок криптоактивів тільки зароджується, національний регулятор в США вважає своїм обов'язком не лише попереджати учасників ринку про своє бачення, але і проводити роз'яснювальну роботу. Чого і близько не видно в Україні, підкреслив керівний партнер LegalBlockBit.

Глава SEC підняв важливі питання і дав персональну оцінку тому, що відбувається з ICO, заявив засновник Distributed Lab Павло Кравченко. На його думку, Україні необхідно виробити чіткі критерії оцінки різних цифрових активів і на підставі класифікації розробляти прозорі правила регулювання.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X