Інженери NASA протестують технологію тихих надзвукових польотів

2 липня 2018, 16:40

У листопаді 2018 року NASA буде публічно тестувати "тиху надзвукову технологію" польотів.

Літак FA-18 Hornet буде виконувати маневри, які виробляють гучні звукові удари на морі, а більш тихі звукові "удари" будуть проходити над містом Галвестон в Техасі, пише Engadget.

Відео дня

Після цього "принаймні 500" місцевих добровольців нададуть відгуки про те, що вони почули, в той час як аудіодатчики забезпечать більш чіткі дані щодо шуму.

Посадові особи сподіваються, що тести Hornet покажуть рівні звукового шуму, які звичайні жителі вважають прийнятними. Це, в свою чергу, допоможе команді інженерів NASA перевірити свої теорії рівня шуму, поки вони все ще будують літак.

Перші льотні випробування побудованого за цією технологією літака X-59 заплановані на 2021 рік. Апарат, швидше за все, отримає назву X-59 QueSST. Після того як літак буде повністю протестований і визнаний безпечним, в кінці 2022 року мають розпочатися перші експериментальні польоти апарату над певними населеними пунктами США.

Зараз польоти надзвукових літаків над сушею заборонені - через ударні хвилі, які утворюються при надзвуковий швидкості на планері і сприймаються людьми на землі як вибух.

Показати ще новини
Радіо НВ
X