Інженери Google навчили нейромережу передбачати долю пацієнта в лікарні

29 січня 2018, 21:12

Група розробників компанії Google створює програмне забезпечення, яке буде здатне передбачити стан пацієнта за допомогою штучного інтелекту.

Головною особливістю алгоритму, як пише Quartz, є здатність передбачити смерть пацієнта. Це дозволить лікарям раніше починати реанімаційні заходи.

Для проведення дослідження, Google отримала знеособлені дані 216,221 дорослих пацієнтів, у яких були зафіксовані більше 46 мільярдів точок даних. Дані збиралися з 2009 по 2016 рік у двох лікарнях: медцентрі Каліфорнійського університету в Сан-Франциско і Чиказькому університеті медицини.

Відео дня

Для розшифровки застосовувалися три складні нейронні мережі глибокого навчання, які аналізували замітки лікарів, зроблені від руки, а також всі доступні дані про пацієнтів, щоб визначити, які з них мають найбільший вплив на кінцевий результат.

Дослідникам вдалося добитися значного підвищення точності в порівнянні з вже існуючими системами передбачення результатів лікування. В першу чергу це стосується можливості прогнозувати ймовірність смерті пацієнта протягом 24-48 годин.

Вчені відзначають, що проект ставить перед собою завдання, зокрема, прогнозувати неминучу смерть хворого в найближчі 3-12 місяців. Це дозволить людям провести останні дні життя з близькими.

Раніше НВ повідомляло, що датські вчені розробили нейронну мережу Corti Signal, яка відстежує найменші сигнали для діагностики серцевого нападу. Новий штучний інтелект орієнтується на такі прояви інфарктів, які більшість операторів на швидкої просто не можуть відстежити. Ця програма здатна не тільки слухати і аналізувати вербальну інформацію, але і відстежувати дихання потерпілого.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X