Інтернет з неба. Facebook випробує безпілотники-роутери на сонячних батареях

23 січня 2019, 15:02

Компанія Facebook знову тестує безпілотники на сонячних батареях для роздачі інтернету.

Гігант соціальних мереж співпрацює з гігантом літакобудування Airbus при тестуванні цих дронів в Австралії, пише TechCrunch .

Дві компанії провели минулий рік в переговорах про співпрацю з випробувальними польотами, які були заплановані на листопад і грудень 2018 року, хоча і неясно, чи проводилися вони. Раніше компанії вже співпрацювали в системах зв'язку для супутникових безпілотників.

Відео дня

Ці випробування були пов'язані з використанням безпілотного літального апарату Zephyr від Airbus, моделі, призначеної для "оборонних, гуманітарних і екологічних місій". Zephyr багато в чому схожий на проект дрона Aquila від Facebook, це HAPS - "Високогірний псевдосупутник", який використовує сонячну енергію і може літати "місяцями".

Версія, обрана Facebook має розмах крил 25 метрів, може працювати на висоті до 20 км і використовує радіопередачу міліметрового діапазону для передачі на землю. Оскільки дані стосуються лише вибору моделі Zephyr і перемовин компаній, про результати самих тестів нічого не відомо.

"Ми продовжуємо працювати з партнерами по підключенню до HAPS. На даний момент, інших деталей у нас немає", - повідомив представник Facebook. Компанія не надала додаткові коментарі TechCrunch.

Раніше НВ повідомляло, що влітку 2016 року Facebook випробувала безпілотний літальний апарат Aquila, призначений для роздачі інтернету з повітря . В ході тесту дрон провів в польоті втричі більше часу, ніж планувалося спочатку.

У 2018 році було заявлено, що компанія припиняє розробку безпілотних літальних апаратів, які забезпечують бездротовий доступ до Інтернету, і звільняє співробітників підрозділу.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X