Intel встановила квантовий комп'ютер на кремнієвий чіп

16 лютого 2018, 09:53

Голландська компанія квантових обчислень QuTech разом з Intel представили програмований квантовий комп'ютер, який працює на кремнієвому чіпі.

Комп'ютер має всього два квантових біта або кубіта, тому він може виконувати тільки найпростіші обчислення, пише The Next Web.

Ідея в новому дослідженні полягала не в створенні кращого і найбільш потужного комп'ютера, а такого, який буде працювати з існуючою інфраструктурою. Такі компанії, як Intel, вже вміють працювати з кремнієм, тому що матеріал використовується в традиційних комп'ютерних чіпах.

Відео дня

Дослідники використовували спеціальний тип кубіта (квантова версія бітів класичного комп'ютера), який називається спін-кубітом для запуску двох різних квантових алгоритмів на кремнієвому чіпі. Інші квантові системи, такі як 49-кубітний комп'ютер Intel, спираються на надпровідні матеріали і близькі до абсолютно нульових температури. В даному випадку такі умови не потрібні.

Квантові комп'ютери працюють за зовсім іншим принципом, не так, як класичні комп'ютери, де вся інформація закодована послідовністю бітів зі значенням 1 або 0. Найменший елемент для зберігання інформації в квантовому комп'ютері називається кубіт, і, на відміну від біта, він може перебувати в будь-якому суперпозіційно стані. Таким чином, квантовий біт може приймати нескінченно багато значень. У теорії це повинно в рази збільшити швидкість обчислень.

Кубіти набагато більш чутливі до різних перешкод при передачі даних, ніж транзистори або комірки пам'яті. Їх вкрай складно поєднувати в ланцюжки і підключати до шин даних.

Як правило, кремнієві кубіти повинні бути поруч один з одним для взаємодії. Але, додавши мініатюрний магніт, дослідники змусили кубіти взаємодіяти з частками світла або фотонами. В майбутньому фотони могли б забезпечити зв'язок між кремнієвими кубитами на протилежних кінцях чіпа.

Раніше НВ повідомляло, що китайські вчені вперше здійснили безпечну пряму телепортацію квантової інформації на 500 метрів по оптоволокну. Крім того, як показали результати теоретичного аналізу, на основі наявних експериментальних умов, цей тип квантової телепортації цілком може бути здійсненним на десятки кілометрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X