Ілон Маск поділився подробицями про свою нову ракету Starship

27 грудня 2018, 14:58

Глава SpaceX Ілон Маск показав другий ступінь важкої ракети Starship, яка раніше називалася BFR.

Зараз корабель Starship збирають на стартовому майданчику компанії в Південному Техасі, повідомляє Space News .

Starship - це нова назва для верхнього або "космічного" ступеня ракети-носія нового покоління, раніше офіційно відомого як ракета BFR. Нижній, бустерний ступінь тепер називається Super Heavy. Ілон Маск каже, що перепроектована випробувальна машина для багаторазової системи нового покоління може бути готова до початкових польотів вже на початку наступного року.

Відео дня

"Я зроблю повну технічну презентацію Starship після того, як полетить тестова машина, яку ми будуємо в Техасі, так що, сподіваюся, це буде березень або квітень", - написав він.

Компанія подала заявку у Федеральну комісію зі зв'язку 19 листопада, запитуючи експериментальну ліцензію для підтримки зв'язку під час майбутніх польотів. SpaceX заявила, що запланувала комбінацію польотів на малих висотах, що не перевищують 500 метрів, і висотних, що досягають 5000 метрів, з техаського майданчика. Компанія не розкрила розклад рейсів, але заявила, що очікує ліцензії протягом двох років.

Starship планують використовувати для виведення на орбіту важких вантажів і для подорожей на Місяць і Марс. За аналогією зі SpaceX Falcon 9 і Falcon Heavy, нова ракета буде базуватися на принципах багаторазового використання.

SpaceX розробляє надважку ракету в якості альтернативи Falcon 9 і Falcon Heavy для далеких космічних подорожей. Планується, що в першому ступені ракети буде встановлено 31 двигун Raptor, який працює на суміші метану і кисню. Другий ступінь повинен буде мати сім таких двигунів, тільки адаптованих для роботи в космосі.

Ілон Маск повідомив, що двигуни Raptor, які повинні приводити марсіанські ракети в рух, зазнали радикальної переробки. Інженери компанії завершують роботи по відливу нового сплаву, який витримає високі температури під час експлуатації. Рідинним двигунам Raptor належить пережити рекордні навантаження. Інженери очікують, що кожен з них буде видавати 100 000 к. с. потужності. Гарячий газ з сопла буде вириватися під тиском понад 800 атмосфер, як в найглибших частинах світового океану

Інша важлива зміна торкнулося матеріалу корабля. Компанія відмовилася від вуглеволокна на користь нержавіючої сталі. За словами Ілона Маска, SpaceX перемикається на компоненти з нержавіючої сталі, тому що їх характеристики в умовах сильної спеки і зносу перевершують характеристики вуглецевого волокна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X