Ілон Маск передав рятувальникам у Таїланді свою нову міні-субмарину

10 липня 2018, 10:07

Засновник кампанії SpaceX Ілон Маск представив рятувальникам в Таїланді свою міні-субмарину, яка була розроблена для порятунку застряглих в печері Кхао Луанг підлітків-футболістів та їхнього тренера.

На своїй сторінці в Twitter Маск повідомив, що прибув на місце проведення рятувальних робіт.

"Міні-субмарина готова - на випадок, якщо вона знадобиться. Вона виготовлена ​​з фрагментів ракети та названа Дикий вепр на честь футбольної команди хлопців. Залишаю її тут - можливо, в подальшому вона стане в нагоді", - зазначив він.

Утім, тайська влада поставилася до проекту скептично. Чиновники, що приймуть всю посильну допомогу, але не впевнені, що інженери Маска розуміють всю складність ситуації

Капсула зібрана з труби для перекачування рідкого кисню для ракети-носія важкого класу Falcon 9. За словами Маска, вона досить легка, тому для транспортування досить двох водолазів. Габарити дозволять їй без проблем подолати вузькі місця в печері.

У корпус міні-субмарини може бути поміщений дитина, після чого її доставку до виходу повинні здійснювати дайвери.

Маск також додав, що міні-підводний човен багатофункціональний і може бути використаний в якості рятувальної капсули в космосі.

Група з 12 осіб, віком від 11 до 16 років, і їх тренер 23 червня вирушили після тренування в гірський парк, де вирішили відвідати печеру. Однак через зливи вхід в неї виявився затоплений, і юні футболісти разом з тренером виявилися заблоковані в ній.

10 липня рятувальники почали завершальний третій етап операції з порятунку підліткової футбольної команди з печери Кхао Луанг.

Тут все ще перебувають четверо дітей та їхній тренер.

За словами глави рятувальної місії, всі вони будуть виведені з печери в один час.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X