Ілон Маск будує міні-підводний човен, щоб врятувати дітей з печер у Таїланді

8 липня 2018, 10:58
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілон Маск обіцяв взяти участь у порятунку дитячої футбольної команди, яка опинилася у пастці в затоплених печерах Таїланду.

І він докладає зусиль, для того щоб стримати обіцянку.

Як повідомляє Gizmodo, Маск поставив перед інженерами його компанії SpaceX завдання побудувати підводний човен "дитячого розміру", котрий міг би проникнути в затоплену печеру і врятувати 12 дітей та їх тренера. Команда з дев'яти інженерів вже вилетіла у Таїланд.

Відео дня

Тим самим Маск пропонує альтернативу до офіційного плану тайської влади, який передбачає відкачування води з печери та екстрений курс дайвінгу для хлопчаків. Після того, як рівень води опуститься, хлопчики в супроводі професійних дайверів будуть по одному намагатися вибратися з печери.

Експерти вважають цей план ризикованим, але єдиним можливим.

Однак, винахід Маска може внести корективи у цей план.

Маск вважає, що використовуючи порожню трубу для подачі рідкого кисню від паливної системи ракети Falcon 9 в якості корпусу, можна зробити компактний підводний човен, який зможе пройти через вузькі тунелі у печеру і вивезти звідти дітей. Для управління підводним човном буде потрібно два професійних дайвера, передбачає Маск.

У підводного човна будуть чотири важеля для управління ззовні, а також чотири місця для кріплення баків з повітрям.

Тайська влада поки налаштована скептично.

Вони заявили, що візьмуть всю посильну допомогу, але не впевнені, що інженери Маска розуміють всю складність ситуації. Чи буде підводний човен Маска в результаті допущений до рятувальної операції - поки невідомо.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X