І тебе вилікують. Штучний інтелект навчили тестувати депресію
Американські вчені розробили штучний інтелект, який допоможе виділити ознаки клінічної депресії.
Нова програма має допомогти лікарям розібратися з критеріями, які ускладнюють діагностику стану, повідомляє Futurism.
Дослідники з Лабораторії обчислювальної техніки і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту працюють над алгоритмом, який може виявити ознаки депресії у мовленні. Вони використовували текстові і звукові дані з 142 інтерв'ю з пацієнтами, у 30 з яких була діагностована депресія, - щоб навчити алгоритм машинного навчання знаходити ознаки депресії у мовленніі.
Автори роботи досліджували тон голосу пацієнтів, а не тільки ті конкретні слова, які вони використовували. Цей метод зробив модель на диво точною: вона змогла ідентифікувати пацієнтів, у яких була діагностована депресія з 77-процентним показником успіху.
При цьому зі стенограмою нейромережа давала відповідь швидше, ніж при аналізі аудіозапису. Тобто набір і порядок слів говорять про людину більше, ніж інтонації.
Хоча показник в 77 відсотків лунають багатообіцяюче, хибні позитивні спрацьовування можуть викликати серйозні етичні проблеми. Наприклад, інструменти діагностики, в тому числі й помилкової, можуть потрапити в чужі руки.
"Але дослідники реалістичні щодо здатності моделі машинного навчання виявляти депресію. Замість того, щоб замінювати людських терапевтів, вони розглядають програму як ще один інструмент в наборі інструментів лікаря", - сказав дослідник з лабораторії Массачусетського технологічного інституту Джеймс Гласс, який працював над моделлю штучного інтелекту.
Раніше НВ повідомляло, що на деяких контрольно-пропускних пунктах в ЄС встановили систему зі штучним інтелектом під назвою iBorderCtrl. Вона спрямована на прискорення огляду мандрівників. Система проаналізує мікровирази користувача, щоб визначити, чи не бреше він.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.