І шелест пакетів. Мережа супермаркетів запатентувала систему для підслуховування покупців

26 грудня 2018, 13:44

Мережа магазинів Walmart отримала патент на нову систему прослуховування, яка, в разі її розгортання, може створити незручності для деяких працівнииків і покупців.

Система настільки чутлива, що аналізує не тільки мовлення, але і звуки кроків і шелест сумок, повідомляє The Verge.

Наприклад, пропонована система прослуховування зможе виявити шелест пакетів у покупця і визначити їх кількість. Walmart може використовувати цю технологію в якості свого роду протиугінного рішення, щоб з'ясувати, чи збігається кількість предметів в транзакції і кількість використаних пакетів.

Відео дня

Водночас система буде не просто засобом захисту від крадіжки, а й засобом моніторингу взаємодії співробітників з клієнтами і, можливо, відстеження того, що клієнти говорять про продукти в режимі реального часу.

"Крім того, звукові датчики можуть записувати звук розмов між гостями і співробітником в терміналі. Система може обробляти аудіо розмови, щоб визначити, чи вітає працівник гостей", - йдеться в патенті.

Вдосконалені системи моніторингу для відстеження покупців і працівників не зовсім оригінальна ідея. Роздрібний конкурент Walmart, компанія Amazon, вже два роки займається тестуванням своїх роздрібних магазинів Go, в яких немає персоналу. Ці магазини відстежують індивідуальні рухи покупців, аж до вашої ходи і зовнішнього вигляду, щоб відстежувати, які предмети ви знімаєте з полиць.

Walmart найближчим часом не планує розгортати цю систему в своїх роздрібних магазинах. Але це доводить, що один з найбільших в світі рітейлерів активно думає про майбутнє магазинів і безпеки роздрібної торгівлі. А ось про вашу конфіденційність, здається, вже ніхто не думає.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X