Грецькі вчені довели ефективність штучної підшлункової залози

20 квітня 2018, 09:08

Нове дослідження за участю більше тисячі добровольців довело ефективність так званої штучної підшлункової залози.

Пристрій призначений для людей з діабетом, які постійно потребують моніторингу рівня глюкози в крові, пише Science Alert.

Технологія "штучної підшлункової залози" спрямована на те, щоб взяти на себе тягар прийняття рішень, визначивши алгоритми, скільки інсуліну або іншого балансуючого гормону, так званого глюкагону, вводити в організм хворого на діабет у відповідь на вимірювання глюкози в крові.

Відео дня

Це не зовсім те ж саме, що функціональна підшлункова залоза, але цей пристрій може зменшити стрес, одночасно забезпечуючи спокій в нічний час, оскільки страшним наслідком діабету, особливо серед молоді, є ризик смерті під час сну, можливо, через відсутність життєво важливих ознак критично низького рівня цукру в крові.

"В ідеальному світі люди з діабетом I типу повинні контролювати рівень цукру в крові 6 або 7 разів на день", - говорить Ом Ганда, старший лікар Центру діабету Джосліна в Бостоні.

Група вчених з Університету Аристотеля в Салоніках, проаналізувала 41 роботу з безпеки та ефективності двох типів "штучної підшлункової залози". Експерти залучили більш ніж 1000 добровольців. Учасники дослідження, що хворіють на діабет I типу, використовували апарати безперервного моніторингу глюкози протягом трьох місяців, в результаті чого отримали зниження рівня HbA1c на 1%.

Автори нової роботи закликають до більш якісних досліджень - наприклад, жодне з досліджень з проблем молодих людей з діабетом не включало дітей віком до п'яти років. Три чверті проведених випробувань також проводилися лише тиждень, що дає обмежену інформацію про довгострокові наслідки роботи систем штучної підшлункової залози.

"У нас є всі підстави відзначати прогрес, але після того, як ейфорія згасає, як і раніше необхідно зібрати якомога більше доказів, щоб переконатися, що пристрій дійсно виправдовує наші очікування", - підкреслюють автори роботи.

Підписуйтесь на Новое Время в Telegram, Telegram Поглядів та Viber.

Раніше НВ повідомляло, що група дослідників з британського Університету Бата розробила пластир з сенсором, який вимірює концентрацію глюкози в тканинної рідини людини. Ця рідина знаходиться між клітинами волосяних фолікулів. Датчик за допомогою електроосмосу захоплює тканинну рідину в невелику камеру з гідрогелем, що дозволяє проводити вимірювання глюкози в організмі.

Показати ще новини
Радіо NV
X