Повітря з ґрунту. Хіміки зібрали установку, яка може добувати кисень з місячного ґрунту

20 січня 2020, 13:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Європейського космічного агентства створили працюючу установку, яка дозволить забезпечити майбутні колонії на Місяці киснем.

Минулоріч вчені опублікували статтю про те, як отримати кисень з місячного пилу (реголіту). Тепер з’явився перший прототип кисневої установки нового типу.

Якщо апарат спрацює, він може надати людям важливі ресурси, які допоможуть майбутнім місіям на Місяці, і, можливо, навіть дозволять створити довгострокові бази і колонії на Місяці.

Відео дня

«Наявність власного обладнання дозволяє нам зосередитися на виробництві кисню, вимірюючи його мас-спектрометром, оскільки він витягується з імітатора реголіту. Можливість отримання кисню з ресурсів, знайдених на Місяці, очевидно, буде надзвичайно корисна для майбутніх місячних поселенців, як для дихання, так і для місцевого виробництва ракетного палива», — говорить хімік Бет Ломакс з Університету Глазго в Шотландії.

На об'єкті, створеному в Європейському центрі космічних досліджень і технологій Європейського космічного агентства в Нідерландах, буде використовуватися метод, розроблений Ломакс і її колегами.

На підставі отриманих зразків місячного реголіту — пухкого пилу, каменів і бруду на поверхні Місяця — ми знаємо, що в цьому матеріалі дійсно багато кисню. Від 40 до 45 відсотків ваги реголіту становить кисень.

Використовуючи точну копію місячного реголіту, зроблену на Землі, були зроблені спроби з’ясувати, як витягти кисень, з поганими результатами. Але команда Ломакс все змінила, використовуючи техніку, яка називається електролізом розплавленої солі.

Спочатку реголіт поміщають в сітчасту корзину. Додається хлорид кальцію — електроліт, і суміш нагрівається до температури близько 950 градусів за Цельсієм, температура, при якій матеріал не плавиться. Потім застосовується електричний струм. Це витягує кисень і переносить сіль на анод, де її можна легко видалити.

Це може витягти до 96 відсотків кисню з реголіту. В якості додаткового бонусу матеріал, що залишився після цього процесу, являє собою суміш металевих сплавів.

«Це ще одне корисний напрям досліджень, щоб з’ясувати, які корисні сплави можуть бути виготовлені, і для чого їх в підсумку можна використовувати. Точна комбінація металів буде залежати від того, звідки на Місяці отриманий реголіт — будуть істотні регіональні відмінності», — говорить учений з матеріалознавства Олександр Меуресс з Європейського космічного агентства.

Кінцевою метою роботи, звичайно ж, є створення об'єкта, який міг би працювати на самому Місяці, використовуючи справжній місячний реголіт, а не симулятор.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X