Готуємо будинки. NASA назвало три найкращі проекти житла на Марсі

2 квітня 2019, 16:39

Космічне агентство NASA оголосило трьох фіналістів конкурсу 3D-Printed Habitat Challenge з будівництва будинків на Марсі.

Фіналісти конкурсу вже отримали приз $ 100 тис на трьох, переможець отримає $ 800 тис, повідомляє CNN .

Конкурс, який почався в 2015 році, привів до того, що команди боролися за розробку укриттів, придатних для Місяця, Марса і - оптимістично - за їх межами. Для четвертого рівня третього етапу конкурсу 11 команд попросили створити повномасштабні візуалізації своїх проектів з використанням програмного забезпечення для моделювання і коротких відеороликів, що пояснюють їх вибір.

Відео дня

Кожна модель була оцінена з точки зору архітектурного макета і естетики, а також доцільності їх побудови і масштабованості. Попередні етапи були зосереджені на архітектурних рішеннях і технологіях, необхідних для створення компонентів дизайну.

Нью-йоркська команда SEArch + / Apis Cor посіла перше місце завдяки своїй унікальній кручений структурі, яка всіяна невеликими отворами, що пропускають природне світло.

Команда, яка зайняла друге місце, Team Zoperhous, припустила, що їх модульні структури можуть бути надруковані автономним ровером. Разом з природними ресурсами передбачається використання спеціального термопластика, здатного витримувати екстремальні зміни температури на поверхні.

Третє місце дісталося концепту під назвою Mars Incubator, який запропонувала команда з Коннектикуту. Їх варіант пропонує зведення з реголіту і міцного поліетилену чотирьох модулів: технічного, основного житлового модуля, багатофункціонального, а також модуля з зоною біогенераціі для вирощування рослин. Саме цей концепт зображений на ілюстрації вище.

Завершення конкурсу NASA 3D-Printed Habitat Challenge відбудеться з 1 по 4 травня. Основне завдання гранд-фіналу буде полягає в створенні дрібномасштабних моделей своїх концептів жител з використанням 3D-принтерів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X