Апельсиновий рай. В Іспанії придумали, як використовувати надлишки фруктів для видобутку електроенергії

4 березня 2021, 07:38

В іспанському місті Севілья запустили незвичайний проєкт — електроенергію, яка буде живити водопровідну станцію і дома, будуть добувати з апельсинів.

Це для нас апельсини — красиві і смачні, але для жителів Севільї вони стали справжньою проблемою. Близько тисячі років тому фрукти у місто завезли араби, після чого вони добре адаптувалися до південного іспанського клімату.

Відео дня

У всьому регіоні налічується близько 15 тис. тонн апельсинів, але іспанці їх практично не їдять. Велика частина фруктів з довколишніх регіонів експортується до Великобританії, пише The Guardian.

У самому місті їх майже 6 тис. тонн. Надлишки апельсинів опиняються на дорогах, по ним ходять люди та їздять машини, вулиці стають липкими від соку, через що містом літає величезна кількість мух. Буває навіть таке, що апельсини падають людям на голови. Близько 200 людей займаються тим, що чистять місто від надлишків фруктів.

Тепер міська влада вирішила звернути проблему собі на благо. Фрукти будуть використані для видобутку чистої енергії, яку направлять на живлення місцевої водопровідної станції — важливий інфраструктурний об'єкт, який споживає майже 40% енергії, необхідної для забезпечення міста питною водою та робочою каналізацією.

«Цей проєкт допоможе нам досягти наших цілей зі скорочення викидів, самозабезпеченості енергією і циркулярної економіки», — впевнений мер Севільї Хуан Еспадас Сехас.

При бродінні апельсинів виділяється метан — саме це і стало основою для ідеї муніципальної компанії Emasesa. Захоплений при бродінні фруктів метан буде використовуватися для роботи генераторів системи водопостачання. При відносно невеликих інвестиціях — 250 тис. євро — місто отримує велику кількість чистої енергії і повністю позбавляється від надлишків фруктів.

«У соку є фруктоза, що складається з дуже коротких вуглецевих ланцюгів, і енергетичні характеристики цих вуглецевих ланцюгів в процесі ферментації дуже високі. Річ не тільки в економії грошей. Апельсини — проблема для міста, і ми виробляємо додану вартість з відходів », — пояснює Беніньо Лопес, глава екологічного департаменту Emasesa.

Надлишки електроенергії будуть спрямовані в загальну мережу. Фруктів настільки багато, що потенційно вони зможуть живити 73 тис. будинків — непогано для міста з населенням близько 700 тис. осіб. Особливо якщо враховувати, що зазвичай фрукти відправляються на смітник або, в кращому випадку, використовуються як добрива.

Показати ще новини
Радіо NV
X