Дві години до Нью-Йорка. У Китаї розробляють гіперзвуковий літак
Дослідницька група з Китаю розробила новий дизайн для надшвидкісного літака, який може долетіти з Пекіна до Нью-Йорка всього за 2 години.
Очікується, що швидкість літака буде в п'ять разів вищою за швидкість звуку, пише South China Morning Post.
Як відзначають журналісти, розробка концепту настільки швидкого літака пов'язана з секретною програмою надзвукової зброї в Китаї. Зокрема, автор концепту Цуй Кай і його колеги з Китайської академії наук в Пекіні перевірили зменшену модель літака в аеродинамічній трубі, яка також використовувалася для оцінки аеродинаміки новітніх зразків надзвукової зброї.
Модель літака вдалося розігнати до швидкості у сім разів вище, ніж швидкість звуку - понад 8600 км/год. На такій швидкості літак, як заначили інженери, "працює на диво добре".
"Поїздка з Пекіна в Нью-Йорк триватиме всього пару годин на гіперзвуковій швидкості в 6000 км/год.", - розповіли дослідники. Наразі пасажирському літаку потрібно близько 14 годин, щоб подолати відстань між двома містами.
Особливістю нового концепту є конструкція крила, яка нагадує біплан. Подібне вже використовували у NASA та СРСР для літаків-носіїв човників. Китайці заявили, що така конструкція дозволить нести більше корисного навантаження, ніж існуючі гіперзвукові транспортні засоби, які мають обтічну форму і трикутні крила.
Зазначається, що порівняно з Boeing 737 аналогічний за розміром гіперзвуковий китайський літак зможе перевозити лише 5 тонн вантажу або 50 пасажирів, тоді як Boeing - 20 тонн вантажу або 200 пасажирів.
Раніше НВ повідомляло, що літак Boeing Dreamliner 787-9 вперше здійснив рейс зі США до Австралії на паливі, яке частково складалося з гірчичного масла. Лайнеру австралійської компанії Qantas, який був заправленому біопаливом, для перельоту з Лос-Анджелеса в Мельбурн знадобилося близько 15 годин. Викиди вуглекислого газу в цьому польоті були меншими за звичайні на 7%.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.