Доведеться попітніти. У США винайшли новий спосіб ідентифікації власників техніки

14 листопада 2017, 13:18
Дослідження, яке провели вчені з Університету Олбані доводить, що піт, який виділяється на шкірі, має унікальний амінокислотний профіль

Завдяки цьому можна створити датчики, обдурити які буде вкрай складно, пише The Next Web.

На думку вчених, характеристики поту настільки унікальні для кожної людини, що його можна використовувати для біометричної аутентифікації. Незабаром буде досить навчити смартфон визначати склад поту і відрізняти його від інших.

Відео дня

Результати довели, що концентрація різних компонентів в нашому поті контролюються за допомогою гормонів. Оскільки рівні гормонів розрізняються залежно від нашого віку, статі, раси та способу життя, дослідники прийшли до висновку, що у двох людей не може бути один і той же подібний профіль.

"Ми розробляємо нову форму безпеки, яка може повністю змінити процес аутентифікації для електронних пристроїв. Використання поту як ідентифікатору не може бути легко імітовано або зламано потенційними зловмисниками. Таке рішення знаходиться близько до "повного доказу", - пояснює доцент університету в Олбані Ян Халамек.

Новий спосіб розблокування смарт-пристроїв і захисту даних зможуть використовувати навіть люди з обмеженими можливостями, які не можуть запам'ятати пароль або позбавлені можливості управляти своїми кінцівками.

"Існуючі форми аутентифікації виявилися не ідеальні. Паролі та контакти можна легко побачити через чиєсь плече, є багато інтернет-уроків про те, як створити копії відбитків пальців. Є також проблеми з розпізнаванням обличчя, яке іноді не працює правильно", - додав Халамек.

На відміну від інших способів біометричної аутентифікації, підробити унікальний хімічний склад поту дуже складно. На думку вчених, запропонована ними ідея зможе використовуватися на практиці вже в наступні 5-10 років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X