Дослідники Nvidia створили робота, який навчається, спостерігаючи за людиною

22 травня 2018, 10:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія Nvidia представила на Міжнародній конференції з робототехніки та автоматизації (ICRA) в австралійському Брісбені нове покоління роботів.

Пристрої створені на основі нейромережі і здатні навчатися, просто повторюючи дії людини, пише TechCrunch.

Як сказав Дітер Фокс, старший директор дослідження робототехніки в Nvidia і професор Вашингтонського університету, команда хоче створити наступне покоління роботів, які можуть безпечно працювати в безпосередній близькості від людей. Але для цього ці роботи повинні бути здатні виявляти людей, відслідковувати їх дії і дізнаватися, як вони можуть допомогти людям.

Відео дня

Команда дослідників Nvidia на чолі з Стеном Бірхфілдом і Джонатаном Тремблеєму розробила систему, яка дозволяє їм навчити робота виконувати нові завдання, просто спостерігаючи за людиною.

Завдання в цьому прикладі досить прості і пов'язані тільки з укладанням декількох кольорових кубів. Але це також важливий крок у розвитку технології, оскільки дозволяє швидко навчити робота новим завданням.

Для тренування нейромереж команда в основному використовувала синтетичні дані з симульованої середовища. Дослідники спочатку навчили послідовність нейронних мереж знаходити об'єкти, вивели взаємозв'язок між ними, а потім згенерували програму, щоб повторити кроки, які нейромережа бачила при спостереженні за людиною.

Крім цього, система здатна генерувати опис послідовності дій людини природною мовою. Таким чином, дослідникам легше зрозуміти, що сталося, коли все пішло не так.

Стен Берчфілд, який вів цей проект, говорить, що створення наближених до реального світу вільних симуляцій, в яких алгоритми можуть вчитися на своїх помилках, - це "потужна парадигма" і єдиний спосіб досить швидкісного самонавчання роботів.

Дітер Фокс визнав, що до сих пір залишається багато завдань, які належить вирішити при навчанні подібних роботів, але фундамент вже закладений. В майбутньому команда планує розширити коло завдань, які можуть вивчити роботи, і словник, необхідний для опису цих завдань.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X