Дослідники навчили штучний інтелект "читати думки"

26 жовтня 2017, 12:17
Вчені створили надточну нейронну мережу, яка по аналізу МРТ-знімків розуміє, що дивиться людина в даний момент

Розробники з Університету Пердью в США навчили штучний інтелект визначати, яке відео дивиться людина, пише Neuroscience News.

В експерименті взяло участь три добровольця. Вони переглянули понад 950 коротких відеороликів, на основі яких було отримано 11,5 годин МРТ-даних. Потім автори навчили надточну нейромережу співвідносити активність мозку з сюжетами відеороликів. Таким чином, система в режимі реального часу могла визначати, який саме відеоролик дивиться доброволець.

Відео дня

"Цей тип мережі отримав величезний вплив в області комп'ютерного зору в останні роки. Наш метод використовує нейронну мережу, щоб зрозуміти, що ви бачите. Ми робимо декодування майже в режимі реального часу, коли випробовувані дивляться відео. Ми скануємо мозок кожні дві секунди", - сказав Хонгмінг Ліу, доцент університету біомедичної інженерії та школи електротехніки та обчислювальної техніки.

Завдяки штучному інтелекту вчені змогли розшифрувати думки, а також з'ясували, які ділянки мозку відповідають за розпізнавання зображень і відеороликів. Технологія дозволяє зчитувати дані навіть у пацієнтів з розладом зору.

"Нейромережа намагається відобразити, які частини мозку відповідають за специфічну функціональність. Наприклад, сцена з автомобілем, який рухається на тлі будівлі, мозок розрізає на частини: одне місце в мозку може представляти машину; інше місце може представляти будівлю", - пояснили автори роботи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X