Долетіли. Російський корабель Союз успішно доставив трьох астронавтів на МКС

15 березня 2019, 11:03

Стиковка пілотованого корабля Союз МС-12 з МКС успішно пройшла рано вранці 15 березня.

На борту корабля були росіянин Олексій Овчінін, американці Нік Хейг і Христина Кук, повідомляє РІА Новини.

Ракета Союз-ФГ з кораблем стартувала з Байконура о 21:14 по Києву 14 березня. Через дев'ять хвилин корабель відокремився від третього ступеня ракети і взяв курс на станцію. Політ проходив за короткою схемою: корабель зробив чотири витка навколо Землі (при стандартних 34 витках).

Відео дня

На МКС космонавта і астронавтів зустріли росіянин Олег Кононенко, американка Енн Макклейн і канадець Давид Сен-Жак. Екіпаж космічного корабля Союз МС-12 відкрив люки і перейшов на Міжнародну космічну станцію.

Таким чином, 15 березня екіпаж МКС знову повернувся до повноцінного складу з шести осіб. Зазвичай, три члени екіпажу залишаються на станції тільки на час коротких змін, коли один корабель уже повернувся на Землю, а інший ще не прибув на станцію. Але через аварію Союзу МС-10 цей порядок порушився.

Минула спроба Овчініна і Хейга потрапити на МКС завершилася невдачею - 11 жовтень 2018 року сталась аварія, через що їх корабель приземлився через 20 хвилин після початку польоту.

Овчінін і Кононенко планують вийти у відкритий космос 29 травня, а астронавти NASA - 22 та 29 березня та 8 квітня. При цьому під час одного з виходів Кук має працювати разом з Макклейн. Це буде перший в історії випадок, коли відразу дві жінки опиняться в відкритому космосі.

Показати ще новини
Радіо NV
X