Доліталися. Як космічний туризм завдасть смертельного удару по авіаційній галузі

21 березня 2019, 12:00

Відповідно до нового звіту швейцарського банку UBS, космічний туризм може незабаром змагатися з тривалими авіаперельотами. Загрозою для галузі можуть бути майбутні види ракетних пасажирських перевезень на Землі.

Відмовившись на початку 2000-х від надзвукових пасажирських авіаперевезень, головні гравці зійшлися на тому, що ця технологія дуже дорога, непопулярна, та й, в принципі, 9 годин для перельоту через Атлантичний океан - не так вже й багато.

Відео дня

Тепер же авіакомпанії ризикують залишитися позаду, якщо невдовзі не почнуть розвивати більш просунуті технології. Згідно зі свіжим звітом швейцарського банку UBS високошвидкісні ракетні пасажироперевезення на межах атмосфери Землі і космосу можуть скласти конкуренцію класичним авіарейсам на далекі відстані.

За даними UBS, за 10 років щорічні доходи від ринку високошвидкісних подорожей через зовнішні межі атмосфери становитимуть щонайменше $20 млрд.

"Хоча космічний туризм ще перебуває на початковій стадії, ми вважаємо, що в міру того, як технологія стане довершеною, а її вартість знизиться завдяки технології і конкуренції, космічний туризм стане більш поширеним явищем. Ця сфера може стати трампліном для розвитку далеких подорожей по Землі через космос", - зазначено в звіті швейцарського банку.

Якщо порахувати, що бодай 5% від цих пасажирів користуватимуться новими космічними послугами транспортування за $2,5 тис. за квиток, - загальна сума якраз становить $20 млрд на рік.

Нагадаємо, що одним із найперспективніших космічних пасажироперевізників нового покоління є компанія SpaceX. Очільник ракетобудівного підприємства Ілон Маск раніше анонсував, що їхня ракета Starship, яка буквально днями має розпочати перші тести, стане в пригоді не тільки для досліджень в космосі, а й для комерційних перевезень на Землі.

Маск стверджував, що в перспективі на такій ракеті можна буде доставляти людей в будь-яку точку планети менш ніж за півгодини. Наприклад, подорож на Starship із Нью-Йорка до Шанхая триватиме, за розрахунками SpaceX, всього 39 хвилин. Швидкість ракети при цьому становитиме 27 тис. км/год.

Примітно, що подорожі на ракеті можуть в перспективі стати конкурентом не тільки традиційній авіагалузі, а й майбутній системи надшвидкісних поїздів Hyperloop від тієї ж SpaceX. Щоправда, очікується, що в найближчому майбутньому космічний корабель Starship братиме на борт не більше 100 пасажирів.

Варто нагадати, що крім SpaceX, космічний туризм перебуває в пріоритеті й у двох інших приватних компаній, - Virgin Galactic і Blue Origin. У грудні 2018-го Virgin Galactic вперше вивели до кордонів космосу свій корабель VSS Unity , на якому вони планують здійснювати туристичні польоти для охочих за ціною $250 тис. за одне місце на борту.

Ну а декілька місяців тому в Blue Origin заявляли, що перші польоти ракети New Shepard з людьми на борту мають відбутися наприкінці 2019-го.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X