Доброго ранку. Китайські вчені запропонували додавати кофеїн в сонячні батареї

2 травня 2019, 13:12

Дослідники з США та Китаю використовували кофеїн для підвищення ефективності сонячних елементів.

З'ясувалося, що кава може служити для підвищення продуктивності і стабільності перовськітних сонячних батарей, повідомляє агентство Сіньхуа .

Перовськіт - це матеріал з тим же типом кристалічної структури, що і титанат кальцію. Він показує високу ефективність по перетворенню сонячного світла на електрику. Перовськіт вважається найбільш придатною альтернативою кремнію у виробництві сонячних батарей.

Відео дня

Кофеїн взаємодіє з попередниками перовськітного матеріалу для підвищення ефективності та термічної стабільності сонячних елементів.

В ході дослідження автори роботи додали кофеїн в перовськітний шар 40 сонячних елементів. Взаємодія між цими двома матеріалами підвищила ефективність сонячних елементів з 17 до 20 відсотків. Крім того, пристрої з кофеїном виявилися термостабільними понад 1300 годин при 85 градусах Цельсія. Тим часом, перовськітні сонячні елементи без кофеїну зберігають термостабільність протягом 175 годин або семи днів.

Агентство запевняє, що ідея використання кофеїну була натхненна жартом за ранковою кавою. Один з дослідників одного разу сказав: "Нам потрібна кава, щоб прокинутися. А перовськіт? Чи потрібна йому кава, щоб краще працювати?"

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, Сучжоуського університету і Цзіліньського університету в Китаї вважають, що використання кофеїну буде простою, економічною і узагальненою стратегією, яка поліпшить комерційні перспективи перовськітних сонячних елементів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X