Для очищення повітря. IKEA розробляє незвичайні фіранки

26 лютого 2019, 14:04

Інженери шведського гіганта IKEA впевнені, що скоро стане можливим зменшити кількість поширених забруднювачів повітря в приміщенні, використовуючи тільки фіранки.

Особлива обробка поверхні дозволяє новій завісці руйнувати забруднювачі повітря при контакті зі світлом, повідомляється на офіційному сайті IKEA .

Забруднення повітря є глобальною проблемою, особливо в мегаполісах. За даними ВООЗ, близько 90% людей у всьому світі дихають забрудненим повітрям, що, за оцінками, приводить до восьми мільйонам смертей на рік. Компанія IKEA вирішила внести свій внесок в очищення повітря за допомогою фіранки GUNRID.

Відео дня

"Ми не тільки даємо людям можливість краще дихати повітрям в домашніх умовах, ми сподіваємося, що GUNRID підвищить поінформованість людей про забруднення повітря в приміщеннях, надихне на зміни в поведінці, які сприяють створенню світу чистого повітря", - говорить Олена Пріпп-Ковач, керівник відділу сталого розвитку Inter IKEA Group.

У цій завісці використовується унікальна технологія, розроблена IKEA за останні роки спільно з університетами Європи і Азії. Робота фіранки схожа на фотосинтез. Процес активується як зовнішнім, так і внутрішнім світлом.

Ніяких подробиць про роботу тканини, а також її ефективність компанія поки що не розголошує, але, ймовірно, магнітні частинки на поверхні тканини під впливом сонячного світла зможуть прискорити процес окислення органічних забруднювачів, в результаті чого повітря стане чистішим.

"Для мене важливо працювати над продуктами, які вирішують актуальні проблеми і мають відношення до людей. Текстиль використовується у всіх будинках, і, створюючи таку фіранку, ми створюємо доступне і компактне рішення для очищення повітря, яке також робить будинок більш красивим", - говорить Маурісіо Аффонсо, розробник продукції в IKEA Range & Supply.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X