Дали відпочити. Місячний зонд Чан'е-4 перевели в сплячий режим

15 квітня 2019, 08:01

Посадковий модуль і місяцехід китайського зонда Чан'е-4 перейшли в сплячий режим, щоб перечекати місячну ніч.

Вчені з Центру місячних досліджень і космічної програми при Китайському національному космічному управлінні зазначають, що апарат повернеться до роботи в кінці місяця, повідомляє агентство Сіньхуа .

Відео дня

До даного моменту місяцехід Юйту-2 вже подолав шлях в цілому 178,9 метра на зворотному боці природного супутника нашої планети.

Місяцехід, як очікується, "прокинеться" 28 квітня, а посадковий модуль - 29 квітня.

Чан'е-4 є посадковим апаратом, який складається з стаціонарної місячної станції і місяцеходу, він був успішно запущений 7 грудня з космодрому Січан в південно-західній провінції Сичуань. Апарат вийшов на орбіту Місяця 12 грудня. Тридцятого грудня апарат вийшов на орбіту, а 3 січня приземлився на поверхню супутника Землі.

Китайська програма зондування Місяця "Чан'е", названа на честь міфічної богині Місяця, включає в себе три етапи: обліт навколо супутника Землі, посадка на Місяць і повернення з Місяця на Землю.

Як передає видання Space.com, зонд Чан'е-4 вміщує масу наукового обладнання, включаючи різні камери, радари, спектрометри і нейтронні дозиметри. Складні пристрої допоможуть місяцеходу більш детально вивчити поверхню далекої сторони Місяця, структуру його верхніх і глибоких шарів.

"Ця інформація дасть вченим краще розуміння того, чому зворотня сторона Місяця настільки відрізняється від видимої з Землі. Наприклад, чому величезні базальтові рівнини в своїй більшості розташовані на видимій нам частині, і майже не зустрічаються на зворотній", - пише Space.com .

Крім цього, китайський зонд зможе провести більш ефективні радіоастрономічні дослідження, оскільки на зворотному боці Місяця майже відсутні радіоперешкоди.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X