Щоб не згорів. SpaceX тестує теплозахисні екрани для корабля Starship

19 березня 2019, 15:04

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск продемонстрував випробування теплового щита корабля Starship.

Такий екран необхідний, щоб апарат міг без проблем витримувати навантаження при поверненні на Землю, повідомляє CNET .

За словами Маска, пристрої, подібні до паяльної лампи, доводили температуру на деяких ділянках до 1650 градусів Кельвіна (близько 1400 градусів Цельсія). Цього достатньо, щоб витримати жар при поверненні з орбіти.

Відео дня

Ілон Маск написав у Твіттері, що плитки мають шестикутну форму, тому що це не дає "прямого шляху для гарячого газу для прискорення через зазори". Плитки будуть встановлюватися з навітряного боку, "без необхідності екранування на підвітряній стороні". Тобто щитом буде захищена тільки та частина обшивки, якою корабель буде входити в атмосферу.

"Транспіраційне охолодження буде додаватися всюди, де будуть з'являтися найменші пошкодження щита. Starship повинен бути готовий до повторного запуску відразу після приземлення. І ніякої ремонт при цьому не буде потрібен", - зазначив Ілон Маск.

Додамо, SpaceX недавно оснастила свій прототип Starship двигуном Raptor і планує почати тестові запуски найближчим часом, можливо, протягом тижня. Випробування будуть проходити на полігоні SpaceX в Техасі поруч з пляжем Бока Чика, але корабель не полетить далеко. "Перші (дуже короткі) пуски з одним тільки двигуном. Суборбітальні польоти з трьома", - сказав Маск.

Раніше Маск обіцяв влаштувати презентацію Starship відразу після перших випробувань, але поки неясно, чи залишаються ці плани в силі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X