Не перевірили. Журналісти пояснили, чому Стівен Хокінг не отримав Нобелівську премію

15 березня 2018, 14:31

Професор Стівен Хокінг, незважаючи на важливість своїх робіт і вплив на теоретичну фізику, так і не отримав Нобелівську премію з фізики.

Можливе пояснення цього полягає в тому, що поки ніхто не зумів підтвердити істинність відкриттів вченого, пише Time.

Нобелівська премія з фізики присуджується "тому, хто зробить найбільш важливе відкриття або винахід в галузі фізики". Правила Нобелівської премії вимагають, щоб значення досягнення було "перевірено часом". На практиці це означає, що розрив між відкриттям і премією, як правило, близько 20 років, а може бути набагато більше.

Відео дня

Теоретичні наукові відкриття повинні підтверджуватися даними спостережень, перш ніж у вченого з'явиться можливість виграти Нобелівську премію. А чорну діру спостерігати досить складно.

Для створення наукового обладнання для тестування подібних теоретичних відкриттів потрібні десятиліття. Наприклад, теорія гравітаційних космічних хвиль Ейнштейна, яку він вперше запропонував в 1920-х роках, була доведена тільки в 2016 році.

Одним з найбільш важливих відкриттів Хокінга є "випромінювання Хокінга", теорія про те, що чорні діри кінець кінцем не повністю чорні, але продукують випромінювання, яке в кінцевому підсумку призводить до їх зникнення. Проблема в тому, що технологія, необхідна для спостереження за цим випромінюванням, займе роки і коштуватиме мільйони, а до тих пір теорія Хокінга не буде перевірена.

Стівен Хокінг помер в середу 14 березня в віці 76 років у себе вдома в Кембриджі. Хокінг помер через ускладнення бічного аміотрофічного склерозу. Видання The Huffington Post повідомило, що Хокінг помер "після ускладнень, викликаних аміотрофічним бічним склерозом, прогресуючим нейродегенеративним захворюванням". Це захворювання було діагностовано у вченого в 1963 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X