Британська компанія анонсувала "вічні" кросівки з додаванням графена

11 грудня 2017, 12:14
Спортивний бренд inov-8 за підтримки вчених Манчестерського університету має намір випустити перші в світі кросівки, підошва яких буде містити графен

Продукт повинен вийти на ринок вже в 2018 році за ціною близько $200, пише TechCrunch.

Графен - це особливий різновид вуглецю, товщиною всього в 1 атом. За його відкриття в 2010 році була присуджена Нобелівська премія. Останнім часом його використовують при проектуванні автомобілів, літаків, а деякі дизайнери вже застосовували унікальний матеріал при виготовленні одягу. Тепер вчені і технологи вирішили додати графен до гуми.

Відео дня

"При додаванні до гуми, яка використовується у взутті Inov-8, графен передає їй всі свої властивості, в тому числі свою міцність", - підкреслюють автори новинки.

Нові кросівки від inov-8 повинні вийти на ринок в 2018 році. Відзначається, що графенове покриття з часом можна відновлювати, ще більше продовжуючи термін служби взуття.

"Наша унікальна технологія дозволяє створювати взуття, яка в 2 рази міцніше за звичайне. Збагачена графеном гума може краще зчіплюватися з усіма поверхнями. Це революційний продукт, який буде мати величезний вплив на ринок спортивного взуття", - заявив доктор Аравінд Віджайарагхаван з Манчестерського університету.

Раніше НВ повідомляло, що в кінці 2016 року компанія Nike почала продаж Hyperadapt 1.0 - споживчої версії кросівок з автоматичною шнурівкою. Перша пара такого взуття була подарована актору з трилогії "Назад в майбутнє" Майклу Джею Фокса. Кожен кросівок має вбудовану систему шнурівок, виготовлених з волосіні, і спеціальним сенсором, розташованим в підошві. Завдяки спеціальним алгоритмам взуття автоматично підлаштовується під ногу власника.

Показати ще новини
Радіо НВ
X