Біотехнології. У Китаї створили міцний матеріал, який нагадує луску риби

26 жовтня 2018, 12:31

Китайські вчені розробили легкий і дуже твердий біоміметичний захисний матеріал, який може знайти застосування в різних галузях техніки.

Нові матеріали зможуть застосовуватися для виготовлення захисного одягу, шоломів і штучних кісток, повідомляє агентство Сіньхуа.

Прориву в матеріалознавстві домоглася група фахівців під керівництвом професора Китайського науково-технологічного університету КНТУ Юй Шухун на основі дослідження луски гігантської арапаїми, великої тропічної прісноводної риби.

Відео дня

Піранья звичайна становить небезпеку для багатьох тварин в Амазонці і інших водоймах південноамериканського континенту. Зграя піраній знищує все на своєму шляху, за винятком арапаїми, яка покрита дуже жорсткою лускою.

Механізм захисту арапаїми від піраній відкрив недавно професор Каліфорнійського університету в Берклі Роберт Рітчі з колегами. На їхню думку, своєрідна скручена шарувата структура лусочок цієї риби дозволяє лусці поглинати енергію зовнішнього подразника і не дає їй розтріскуватися.

"Суперлуска" вважається ідеальним ударостійким захисним матеріалом. Проте для створення аналогічних біоімітованих матеріалів необхідно вирішити цілу низку проблем в сфері наноструктури. Вчені з КНТУ успішно створили суперматеріал на основі гідроксиапатиту, який являє собою основну мінеральну складову кістки, і високомолекулярного альгінату натрію.

Матеріал, винайдений китайськими дослідниками, показує чудові характеристики. Згідно з підсумками механічних випробувань, він легкий як пластик, але твердіше зубної емалі. Відомий хімік, професор Гельмут Кельфен з Констанцського університету назвав досягнення китайських вчених "вельми надихаючим".

Показати ще новини
Радіо НВ
X