Біокарта пам'яті. У Microsoft зашифрували інформацію в штучній молекулі ДНК

3 квітня 2019, 07:00

Команда розробників з Microsoft і Вашингтонського університету створила першу автоматичну систему зберігання даних в штучній молекулі ДНК. У перспективі, технологія може дозволити зберігати величезні обсяги інформації в пристроях, що дорівнюють за розмірами гральним кубикам.

Дослідники з Microsoft і Вашингтонського університету показали першу у світі повністю автоматизовану технологію шифрування і зчитування даних за допомогою штучної молекули ДНК, передає Habr.

Відео дня

Завдяки автоматичному сховищу інформації в синтетичних молекулах ДНК, що відповідають за генетичну пам'ять людини, вчені змогли закодувати слово "hello" і розшифрувати його назад у цифрові дані.

Фахівці детально описали принцип роботи системи у статті, яку опублікувало видання Nature Scientific Reports 21 березня 2018-го.

Програмне забезпечення, що розробили в Microsoft і Вашингтонському університеті форматує найпростіші цифрові дані (одиниці і нулі) в групи органічних сполук - нуклеотиди, з яких складається ДНК. Обладнання збирає отримані рідини і реагенти та поміщає їх у ємність для зберігання.

Щоб перевести інформацію назад в цифрову - система додає певні хімічні елементи, які дозволяють зчитати послідовність зашифрованих молекул ДНК.

Повідомляється, що така технологія може дозволити зберігати інформацію сучасних центрів обробки даних у фізичних просторах, які приблизно дорівнють кільком гральним кубикам.

При цьому, ДНК може існувати протягом багатьох століть і навіть тисячоліть, в той час як цифрові носії стають непридатними за кілька десятків років.

Технологія поки не може бути використана у комерційних цілях, оскільки для її реалізації все ще потрібна ручна праця людини.

"Наша головна мета - запустити в експлуатацію систему, яка для кінцевого користувача буде виглядати майже так само, як і будь-яка інша система хмарного зберігання: відомості відправляються у центр обробки даних і зберігаються там, а потім просто з'являються, коли знадобляться клієнту. Для цього нам потрібно було довести, що це має практичний сенс з точки зору автоматизації", - говорить старший дослідник Microsoft Карін Штраус.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X