Без гуми. Учені випробували чоловічий контрацептив в таблетках

27 березня 2019, 13:05

Дослідники з Вашингтона повідомили про успішні клінічні випробування нового протизаплідного препарату для чоловіків.

Прийом однієї капсули в день привів до зниження кількості сперматозоїдів з невеликою кількістю побічних ефектів, пише Guardian .

Препарат спрямований на придушення рівня гормонів, які стимулюють вироблення сперматозоїдів і тестостерону в яєчках. В ході місячного дослідження лікарі виявили, що рівень гормонів, необхідних для вироблення сперми, у чоловіків, що приймали добову капсулу, знизився, припускаючи, що й кількість сперматозоїдів було помітно знижений.

Відео дня

Наступним кроком дослідження буде підтвердження падіння, вимір його рівня і визначення, чи є таке падіння достатнім.

Стефані Пейдж, професор медицини і один з авторів дослідження в Вашингтонському університеті в Сіетлі, сказала: "Мета полягає в тому, щоб розширити можливості контрацепції і створити можливість вибору для чоловіків, яка є у нас, жінок. Ми нехтуємо основною потенційною групою користувачів через обмежені можливості контрацепції для чоловіків".

Незважаючи на широкий спектр протизаплідних таблеток, пластирів і ін'єкцій, доступних для жінок, і вибір між презервативами або вазектомією для чоловіків, частота незапланованих вагітностей залишається високою, сказала Пейдж.

Під час клінічних випробувань препарат під назвою 11-beta-MNTDC отримували 30 осіб, 10 чоловікам давали плацебо. Випробування тривали 28 днів. Добровольці приймали по одній капсулі 11-beta-MNTDC один раз на день разом з їжею. Доза варіювалася від 200 до 400 міліграмів.

Препарат містить форму стероїдного гормону прогестерону, який блокує вироблення гормонів лютеїнізуючого (LH) і фолікулостимулюючого (FSH), необхідних для вироблення сперматозоїдів. У тих, хто приймав 11-beta-MNTDC, значно знизився рівень LH і FSH. Були виявлені побічні ефекти - п'ять учасників повідомили про зміну лібідо, два - про слабку еректильну дисфункцію, деякі скаржилися на втому і головний біль.

Подібні побічні ефекти заважають іншим експериментальним чоловічим протизаплідним засобам. Дослідники говорять, що може пройти десятиліття, перш ніж чоловічі таблетки з'являться на ринку, але вони вважають, що існує високий попит на такі засоби з боку пар.

Показати ще новини
Радіо НВ
X