Автономні безпілотники будуть відганяти зграї птахів від аеропортів

8 серпня 2018, 17:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Інженери компанії Caltech розробили алгоритм, який дозволяє дронам відлякувати птахів без участі людини.

У перспективі система буде впроваджуватися в аеропорти по всьому світу, пише Engadget.

Зазвичай безпілотним літальним апаратам заборонено перебувати поруч з аеропортами. Керовані людиною безпілотні літальні апарати можуть бути ненадійними: якщо оператор стає дуже агресивним і лякає птахів, зграя може розлетітися і стати ще більш некерованою. Тому команда дослідників з Caltech розробила алгоритм, який тренує дрони автономно відганяти зграї птахів від повітряного простору аеропорту.

Відео дня

Інженери розповіли, що вони були натхненні інцидентом 1549 US Airways Flight 1549, який став відомий як "Чудо на Гудзоні". Вийшовши з аеропорту, літак вдарив зграю гусей і втратив всю потужність двигуна. Єдина причина, по якій він не зазнав аварії, полягала у тому, що пілоти були висококваліфікованими фахівцями і змогли виконати водну посадку на річці Гудзон.

"Це змусило мене думати, що наступного разу все може закінчитися не так добре. Тому я почав шукати способи захистити повітряний простір від птахів, використовуючи свої дослідницькі можливості в робототехніці", - відзначає провідний автор дослідження Сон-Ю Чанг.

Безпілотники фіксують, як формується зграя, як вона реагує на загрози, при цьому комп'ютерна система формує подальшу модель поведінки зграї і віддає команди дрону.

Команда успішно протестувала свій алгоритм, використовуючи готовий дрон поблизу поля в Кореї. Вони виявили, що один безпілотник здатний тримати на відстані зграю з десятками птахів. Проте, дослідникам необхідно знайти спосіб збільшити масштаб проекту, перш ніж технологія зможе повністю замінити навчених соколів і безпілотники з ручним керуванням.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X