Обійшлося. Космічний корабель компанії SpaceX ледь не зіткнувся з космічним сміттям
Чотири астронавта SpaceX ледь встигли вийти на орбіту, коли їм наказали повернутися в скафандри через потенційне зіткнення з орбітальним сміттям.
У понеділок, 26 квітня космічне командування США визнало, що ніякої загрози не було, впевнені вчені.
Підполковник Ерін Дік, прес-секретар Космічного командування, заявила, що в той час вважалося, що об'єкт наближається до недавно запущеної капсулі SpaceX, що несе екіпаж на Міжнародну космічну станцію.
«Однак ми швидко зрозуміли, що це була помилка повідомлення, — написала вона в електронному листі, — і що ніколи не було загрози зіткнення, тому що не було об'єкта, який міг би зіткнутися з капсулою».
Ситуація виникла швидко — всього через кілька годин після старту. 18-я ескадрилья космічного командування негайно повідомила NASA. Потім SpaceX і NASA повідомили астронавтів, переконавши їх надіти костюми і опустити козирки шоломів.
За словами представника NASA Келлі Хамфріс, американські, французькі і японські астронавти багато разів практикували це перед польотом.
«Звичайно, ми завжди раді почути, що загрози ніколи не було, але ми також раді, що процедури були на місці, і команда була б готова, якби загроза була реальною», — сказала вона.
Раніше НВ писав, що космічний корабель SpaceX Crew Dragon з чотирма астронавтами на борту в суботу, 24 квітня, близько 12:08 (за київським часом) успішно зістикувався з Міжнародною космічною станцією.
Екіпаж починає шестимісячне перебування в космосі. Корабель повинен буде повернутися на Землю після 31 жовтня.
Новоприбулі приєднаються до семи астронавтів, які вже знаходяться на станції. Таким чином, тепер на МКС будуть працювати 11 осіб — це одна з найбільших експедицій за всю історію.
Головною місією астронавтів будуть дослідження з використанням «невеликих моделей людських органів, що містять кілька типів клітин, які ведуть себе так само, як в організмі». Ця робота буде спиратися на роки вивчення біологічних та інших наукових явищ в умовах мікрогравітації на борту МКС. NАSА сподівається, що це допоможе в розробці ліків і вакцин в майбутньому.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.