Американський стартап займеться підготовкою космічних туристів на "Творці вдів"

16 лютого 2018, 17:54

Стартап Starfighters готує бажаючих до космічних перевантажень за допомогою винищувачів F-104, які раніше використовувало NASA.

Програма призначена для космічних туристів, які забронювали собі місця на ракетах SpaceX, Blue Origin, Virgin Galactic і інших, повідомляє MotherBoard.

На сьогодні тільки Starfighters пропонує подібну тренувальну програму для непрофесійних астронавтів. Клієнти стартапу вчаться літати на винищувачах F-104, який може розвивати швидкість, що в два рази перевищує швидкість звуку.

Відео дня

"Ми вважаємо, що для індустрії неправильно відправляти в космос непідготовлених, але дуже багатих людей, і сподіватися, що вони там самі як-небудь впораються", - упевнений СЕО Starfighters Рік Свєтков.

Компанія сподівається, що коли-небудь стане частиною більш всеосяжної програми підготовки астронавтів і буде грати центральну роль у створенні федеральних правил для комерційних програм підготовки астронавтів у США. Поки ж за $20000 за один політ потенційні космічні туристи можуть відчути на собі перевантаження і стан невагомості.

"Це до біса здорово. Це як на космічному кораблі. Я пролітав Космічний центр Кеннеді, бачив всі стартові майданчики, будівлю збірки ракет. Можна відчути, що ви Ніл Армстронг", - зізнається один з учасників програми, генеральний директор Fiesta Auto Insurance Джон Рост, на рахунку якого вже чотири польоти на F-104.

Starfighters сподівається використовувати свій невеликий флот з семи винищувачів F-104 за двома основними напрямками: доставка на орбіту корисного вантажу і навчання перших комерційних астронавтів. Свєтков сказав, що компанія веде переговори з Orbital ATK і CubeCab про ракети, які можуть бути запущені з літака і можуть бути використані для доставки корисного навантаження на орбіту.

Завдяки своїм швидкісним і висотним характеристикам, F-104 інтенсивно використовувалися в різних програмах NASA. Починаючи з серпня 1956 року NASA почало використовувати F-104 в дослідницькому центрі імені Драйдена (Dryden Flight Research Center) на авіабазі Едвардс ВВС США. F-104 з його ракетоподібною аеродинамікою, отримав неформальну назву "пілотована ракета". Винищувач вимагав специфічних навичок пілотування: цією причиною пояснюється його інше прізвисько - "Вдовороб" (англ. Widowmaker).

На різних модифікаціях F-104 здійснювали тренувальні польоти астронавти місячної програми США Apollo, в тому числі і Ніл Армстронг. Інша модифікація, NF-104 з ракетним двигуном AR2-3, використовувалася в програмі ВВС США Aero Space Trainer (AST) як для підготовки пілотів в умовах невагомості, так і для випробувань висотних костюмів і скафандрів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X