Американський стартап отримав $35 мільйонів для друку ракети на 3D-принтері

29 березня 2018, 08:06

Інвестори надали стартапу Relativity Space $35 мільйонів на друк космічних апаратів за допомогою 3D-принтера Stargate.

Компанія очікує, що кожен запуск надрукованій ракети обійдеться приблизно в $10 мільйонів, повідомляє Futurism.

З моменту свого запуску в 2015 році компанія зібрала понад 45 мільйонів доларів. Relativity Space планує використовувати нові інвестиції, щоб купити другий принтер Stargate і прискорити виробництво ракет.

Відео дня

Ідея засновників Relativity Space полягає в тому, щоб надрукувати на 3D-принтері майже всю ракету, а якщо точніше - 95% від неї і скоротити кількість компонентів ракети з 100 000 до менш, ніж 1000.

Перший раунд випробувань надрукованого на 3D-принтері двигуна Aeon має бути проведений до кінця року. Relativity Space хоче поставити дев'ять цих двигунів на свою ракету Terran. У Relativity Space розповіли, що двигун може бути надрукований менш ніж за 20 днів, що прискорює цикл розробки і тестування. Крім того, двигун Aeon має всього 100 частин, в порівнянні з кількома тисячами для більшості інших двигунів.

Крім того, Relativity Space оголосила, що вона підписала 20-річну угоду про партнерство з NASA Stennis Space Center (NASA SSC) для ексклюзивної оренди випробувального комплексу E4. Чотири тестових стенди на території комплексу дозволять Relativity розробляти і тестувати достатньо двигунів для збірки 36 ракет на рік.

Компанія хоче використовувати різні ринки, в основному запускаючи комерційні телекомунікаційні супутники на низьку орбіту і не вступаючи в конкуренцію з такими гігантами, як SpaceX або NASA. Relativity планує здійснити перший випробувальний політ до кінця 2020 року. Якщо він буде успішним, комерційні запуски почнуться в 2021 році.

Додамо, Relativity Space - це не перша компанія, яка приносить 3D-друк в космос. SpaceX друкує деталі для своїх багаторазових ракет, і навіть NASA вивчає, які частини космічних апаратів можна зробити більш надійними і дешевими за допомогою тривимірних принтерів.

Творці Relativity Space - це колишній фахівець компанії Blue Origin Тім Елліс і Джордан Нун, який раніше працював в SpaceX. Вони вважають, що створення ракети за допомогою 3D-друку в перспективі "неминуче" і хотіли б бути одними з перших в даній сфері.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X