Amazon продає поліції свої технології розпізнавання обличчя

23 травня 2018, 12:14

Коаліція громадських правозахисних груп закликають керівника Amazon Джеффа Безоса припинити пропонувати систему для розпізнавання обличчя державним службам.

З такою заявою правозахисники виступили після того, як з'ясувалося, що компанія активно допомагає правоохоронним органам впроваджувати подібні технології, пише Engadget.

Відео дня

Поліція в декількох регіонах співпрацювала з Amazon над проектами нагляду, включно з проектом в Орландо, який дозволяє Amazon шукати "людей, що становлять інтерес", через міські камери.

Американський союз захисту громадянських свобод (ACLU) також дізнався, що Amazon надала графству Вашингтон дорожню карту щодо угоди про нерозголошення і запропонувала пов'язати графство з іншими урядовими замовниками, зацікавленими в спостереженні за людьми. Це особливо проблематично, оскільки розпізнавання особи за допомогою камер є незаконним в деяких регіонах США.

Автоматизуючи масове спостереження, системи розпізнавання осіб на кшталт Rekognition від Amazon створюють загрозу для свободи громадян, особливо спільнот, які "несправедливо стали мішенню", заявили правозахисники. ACLU і інші організації явно стурбовані тим, що технологічні гіганти, такі як Amazon, зосереджені на прибутках, не звертаючи уваги на соціальний вплив своїх продуктів.

Представник Amazon повідомив журналістам що компанія вимагає від клієнтів дотримуватися законів і відповідально підходити до використання Rekognition. "Коли ми виявляємо, що клієнт зловживає послугами, ми припиняємо його права на використання наших сервісів", - зазначив він.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X