Алое 007. У США працюють над створенням рослин-шпигунів

24 листопада 2017, 10:38
Працівники Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) представили програму APT, яка пропонує перетворити рослини на шпигунів

Інженери ведуть розробку датчиків, які можуть повідомляти про загрози, "засновані на стимулах з навколишнього середовища", пише Gizmodo.

Розробники стверджують, що бачать флору як "наступне окоління для розвідки", хоча наразі DARPA тільки розробляє рослин-шпигунів для виявлення електромагнітних хвиль, патогенних мікроорганізмів, радіації, хімічних речовин і ядерних загроз. DARPA також вважає, що технологія може бути використана цивільними особами, наприклад, громадами, які хочуть використовувати рослини для виявлення наземних мін.

Відео дня

Судячи з усього, програма буде використовувати наявні апаратні засоби і супутники для дистанційного моніторингу реакції генетично модифікованих рослин на подразники.

"Рослини залежні від навколишнього середовища і, природно, це проявляється фізіологічними реакціями на основні стимули, такі як світло і температура, а й в деяких випадках на дотики, хімікати, патогенні мікроорганізми. Нові методи можуть зробити можливим перепрограм й знизили кадрові ризики і витрати, пов'язані з традиційними датчиками", - пояснює менеджер програми APT Блейк Бекстін.

Інженери додають, що в програмі APT мають намір уникнути конфлікту між новими функціями рослин і їх здоров'ям і терміном життя.

Показати ще новини
Радіо NV
X