Алгоритми Facebook навчилися відкривати очі на невдалих фото

20 червня 2018, 08:02

Пара інженерів Facebook придумала інструмент штучного інтелекту, який відкриває закриті очі людей на фотографіях.

Це перша технологія такого роду, яка фіксує неконтрольоване миготіння, пише Mashable.

Ідея все ще знаходиться на стадії дослідження. 10-сторінковий документ порівнює новий метод з іншими, більш звичними, варіантами ретушування фотографій, такими як видалення плям і корекція ефекту червоних очей.

Відео дня

Розробники натренували нейромережу не тільки розпізнавати закриті очі на фотографіях, але і замінювати їх придатними відкритими очима, а потім ретушувати результат. При використанні нейромережі очі не виглядають вирізаними з іншого зображення, без очевидних зшивок і розбіжності кольорів.

Щоб натренувати штучний інтелект, було потрібно 2 мільйони 2d-зображень. Серед них було близько 200 тисяч окремих людей, у яких було принаймні по одній фотографії з відкритими очима. Також використовували фотографії знаменитостей.

В процесі навчання система навчилася розпізнавати характеристики очей, такі як колір і форму, а також враховувати різні чинники, наприклад, позу людини і освітлення.

Журналісти відзначають, що без додаткового навчання нова нейромережа може стати аналогом "трохи расистської" технології від Nikon. Ця технологія була створена ще в 2010 році і мала визначати, хто на знімку моргнув. Однак у програми було безліч помилкових спрацьовувань для знімків людей зі східної Азії.

Раніше НВ повідомляло, що американські фізіологи запропонували алгоритм оптимізації для визначення безпечних і ефективних стратегій прийому кофеїну людиною. Нейромережа зможе проаналізувати дані про сон людини, про його активності і видасть приблизний графік вживання кави. При використанні цього алгоритму, запевняють розробники, людина не буде постійно засинати і не отримає передозування кофеїном.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X