А побалакати? Вчені створили роботів, які допомогли рибам "поспілкуватися" з бджолами

22 березня 2019, 13:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники навчили риб і бджіл обмінюватися один з одним інформацією про свої дії для міжвидової колективної поведінки.

Це стало можливо завдяки роботам-перекладачам, які були впроваджені в кожну з двох груп, пише Science Mag .

Вчені з п'яти європейських країн створили експериментальну платформу, яка дозволяє тваринам різних видів спілкуватися між собою і приймати колективні рішення. Вона складається з двох контейнерів, синхронізованих через інтернет.

Відео дня

В одному з них були розташовані медоносні бджоли і нагрівальні елементи, що привертають їх. а в другому - риби даніо-реріо. Контейнери знаходилися на відстані близько 700 км один від одного. Дослідники використовували робота-рибу в Швейцарії як сполучна ланка з роботом-бджолою в колонії бджіл, розташованої в Австрії.

Експерименти показав, що, оскільки дані між контейнерами синхронізуються, тварини одного виду можуть своєю поведінкою впливати на поведінку інших, а також приймати колективні рішення.

Наприклад, в експериментах, в яких робориба отримувала дані про поведінку бджіл, риби набагато довше рухалися в одному напрямку.

"Ці біогібридні системи роблять можливими кооперативні відносини між штучними системами і тваринами, що може дати нові можливості в отриманій змішаній групі. Проте, роботи в даний час створені спеціально для успішної взаємодії тільки з одним видом тварин", - зізнаються автори роботи.

"Ця міжвидова передача інформації демонструється колективними рішеннями, які виникають між двома автономними роботизованими системами та двома групами тварин. Роботи дозволяють цій біогібрилдній системі функціонувати на будь-якій відстані і працювати в воді і повітрі з великою кількістю сенсомоторних властивостей через бар'єри видів і екосистем", - розповідають автори роботи.

Результати демонструють можливість створення і контролю поведінки в біогібридних групах декількох видів. Такі міжвидові зв'язки між різними роботизованими системами і видами тварин можуть відкрити двері для нових форм штучного колективного інтелекту.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X