600 км/год. У Китаї розробляють надшвидкісний потяг на магнітній подушці

29 січня 2018, 13:00

Китайські інженери компанії CRRC приступили до розробки високошвидкісного маглева, який може рухатися зі швидкістю 600 км/год.

Розробка має бути завершена до 2020 року, а прототип вагона можуть побудувати вже до кінця нинішнього року, повідомляє агентство Сіньхуа.

Як повідомили в компанії CRRC Qingdao Sifang Co., план зі створення надшвидкісного потяга на основі технології магнітної левітації був нещодавно затверджений чиновниками Китаю.

Відео дня

Зразок вагона маглева буде побудовано протягом 2018 року, а повноцінний поїзд буде готовий до тестування на трасі протяжністю 5 кілометрів до 2020 року. У проекті задіяні ще 15 китайських компаній, вищих навчальних закладів і дослідницьких структур.

CRRC обіцяє, що новий поїзд буде найшвидшим в історії. З його допомогою дорога з Шанхая до Пекіна займе всього 2 години. Для тестування і запуску поїзда потрібне нове дорожнє полотно.

Поїзд на магнітній подушці, або маглев - це потяг, який утримується над полотном дороги, а рухається і управляється силою електромагнітного поля. Такий потяг, на відміну від традиційних поїздів, в процесі руху не торкається поверхні рейки. У цьому випадку єдиною гальмівною силою є аеродинамічний опір.

Раніше НВ повідомляло, що у вересні 2017 року на магістралі Пекін-Шанхай почали курсувати високошвидкісні поїзди Фусинь з максимальною швидкістю 350 км/год. Підвищення швидкості руху поїздів дозволило скоротити час у дорозі між двома мегаполісами до 4 годин 28 хвилин.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X