Нацисти наснилися. Ігрова студія Blizzard заборонила українській команді використати назву Азов

5 вересня, 17:45
У Blizzard вважають, що полк Азов пов’язаний з неонацистами та військовими злочинами (Фото:REUTERS / Mike Blake)

У Blizzard вважають, що полк Азов пов’язаний з неонацистами та військовими злочинами (Фото:REUTERS / Mike Blake)

Blizzard самовільно змінив назву української команди Азов у грі Diablo Immortal, надавши технічне найменування. У компанії аргументували це тим, що Азов «пов’язаний з неонацистськими та ультраправими рухами».

Про інцидент повідомили в обліковому записі спільноти Український Гік. За словами учасника на ім'я Артем, його команду Азов перейменували, а його особистий обліковий запис зам’ютили на добу.

Відео дня

Користувач звернувся по пояснення в техпідтримку, згадавши, що Азов — це, зокрема, географічна назва. У відповідь він отримав таке:

«Оскільки назва Азов нагадує назву полку Азов, який викликав суперечки через його ранні зв’язки з ультраправими групами і неонацистською ідеологією, що нібито продовжуються, використання суперечливої символіки, пов’язаної з нацизмом, і тверджень про те, що члени групи брали участь тортури і військові злочини.

Ми не припустимо нічого подібного у наших іграх."

В обліковому записі спільноти на Facebok користувач висловив обурення поясненням представників компанії. Він вважає висловлювання образою для України, а також повідомляє, що Blizzard для нього більше не існує.

Раніше компанія вже потрапляла у скандали через неналежну поведінку співробітників та токсичну атмосферу в цілому. Так, кілька співробітниць повідомили, що у Blizzard працюють чоловіки, які дозволяють собі сексуальні домагання до працівниць та фанаток ігор.

Через це було звільнено 30 співробітників компанії. До того ж довелося сплатити неустойку у розмірі $18 млн.

Також неодноразово повідомлялося, що сексизм став частиною корпоративної культури Blizzard.

Показати ще новини
Радіо НВ
X