Відеоігри покращують уважність та пам’ять дітей — дослідження

25 жовтня, 10:08
Комп’ютерні ігри корисні для розумових здібностей дітей (Фото:bloomua/Depositphotos)

Комп’ютерні ігри корисні для розумових здібностей дітей (Фото:bloomua/Depositphotos)

Такого висновку дійшов Бадер Чаарані, доцент кафедри психіатрії в Університеті Вермонта, за результатами дослідження за участю 2 тис. дітей.

В експерименті брали участь дев'яти-і десятирічні діти, частина з яких не грала в комп'ютерні ігри, а частина грала три і більше годин на день.

Цей поріг був обраний, оскільки він перевищує рекомендації, встановлені Американською академією педіатрії. У США дітям старшого віку радять проводити за відеоіграми не більше 1-2 годин на день.

Відео дня

Учасники дослідження виконували два завдання.

Перше полягало в тому, щоб клацати на стрілки, що вказують ліворуч або праворуч, так швидко, як це можливо.

У другому завданні дітям потрібно було запам'ятовувати обличчя людей, а потім впізнавати їх.

Результати були скорелювані після обліку таких даних, як дохід батьків, IQ та симптоми психічного здоров'я. В результаті команда виявила, що відеогеймери стабільно краще справляються з обома завданнями.

У міру виконання завдань мозок дітей сканували за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ). Мозок відеогеймерів показав велику активність у областях, пов'язаних із увагою та пам'яттю.

"Результати показують інтригуючу можливість того, що відеоігри можуть забезпечити когнітивний тренінг з вимірюваними нейрокогнітивними ефектами", - підсумували автори у своїй статті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X